Głosowanie tylko na parterze

Nie będziemy głosować, jeśli komisje wyborcze będą znajdować się na piętrze, w budynkach, w których nie ma windy – ostrzegają wyborcy. Prezydent Otwocka ma się zastanowić nad zmianami lokali do głosowania, żeby były wyłącznie na parterze.

wybory

W trakcie majowych wyborów prezydenckich mieszkańcy Otwocka skarżyli się na brak windy i fatalny stan schodów prowadzących na piętro do niektórych komisji wyborczych. Problem poruszył podczas majowej sesji rady miasta Marek Leśkiewicz. – Jako mąż zaufania w wyborach otrzymywałem mnóstwo głosów, zwłaszcza od osób starszych lub mających problem z chodzeniem, które zapowiedziały, że nie będą uczestniczyły w wyborach, jeśli lokale wyborcze będą na piętrze lub w budynkach bez windy. Sprawa dotyczy osiedli Stadion, Batorego, Tysiąclecia oraz budynku urzędu miasta przy ulicy Armii Krajowej – mówił radny.

– Przygotowując lokale wyborcze, staramy się jak najlepiej przystosować je do potrzeb osób niepełnosprawnych. Te, które znajdują się w osiedlowych klubach, jak Klub Smok czy Perła, znajdują się niestety na piętrze. Myślę, że członkowie komisji są w stanie pomóc wejść do lokalu wyborczego i z niego wyjść . Na przyszłe wybory możemy się wspólnie zastanowić nad innymi lokalami, chociaż te były już zaakceptowane i przyjęte – poinformował prezydent Zbigniew Szczepaniak.

Radny Leśkiewicz zwrócił uwagę na to, że członkowie komisji pomagali wyborcom, ale to nie rozwiązuje problemu. – Z ust osób starszych padły zdania, że oni więcej nie przyjdą na wybory, jeśli nie będzie windy. W trosce o wyborców składam wniosek, żebyśmy pomyśleli o jesiennych wyborach parlamentarnych, żeby jednak wszystkie lokale wyborcze były usytuowane na parterze – apelował radny.

Wiceprezydent Piotr Stefański zaproponował jeszcze inne rozwiązanie. – Można wcześniej wybrać lokal wyborczy, który jest na parterze, i tam głosować, wystarczy się tylko wcześniej przepisać – stwierdził zastępca prezydenta. O tym, czy władze miasta wzięły sobie do serca sugestie mieszkańców, przekonamy się na jesieni. I zobaczymy, jaka będzie wtedy frekwencja wyborcza.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.