Prywatne jak publiczne

To ważna informacja dla rodziców! Przedszkole Babyland, mieszczące się w Józefowie przy ul. Bema, od września będzie działać na takich samych zasadach jak przedszkola publiczne. A to oznacza, że nie trzeba będzie płacić czesnego, a pobyt dziecka ponad ustawowe pięć godzin będzie kosztował tylko złotówkę
Przedszkole Babyland zmienia status i będzie tańsze
Przedszkole Babyland zmienia status i będzie tańsze

Okazuje się, że przedszkole prywatne może działać na takich samych zasadach jak państwowe. – Wiele przedszkoli w okolicy jest niepublicznych. Jednak zmiana prawa oświatowego sprzed kilku lat dała możliwość przekształcenia placówki z niepublicznej w publiczną, choć dalej pozostającej w rękach prywatnych. Zdecydowaliśmy się na taką zmianę i chyba jesteśmy jedyni w powiecie – tłumaczy właścicielka przedszkola Babyland Aldona Kościanek. – Trzeba wykazać się dużą odwagą, by podjąć się takiej zmiany, spełnić wymagania kuratorium i władz miasta. Nam się jednak udało i od 1 września będziemy działać jako przedszkole publiczne – dodaje dyrektor Agata Łęgowska.

Dzieci przyjęte do przedszkola będą miały pięć godzin bezpłatnych zajęć. Za każdą następną rozpoczętą godzinę rodzice zapłacą tylko złotówkę. Kryteria rekrutacji – w przypadku większej liczby zgłoszeń od liczby miejsc – są takie same jak w przypadku placówek samorządowych w Józefowie (m.in. zamieszkanie w Józefowie, odprowadzanie podatku PIT na rzecz miasta, zatrudnienie obojga rodziców, kontynuacja nauki w przedszkolu).

Rekrutacja w przedszkolu trwa do momentu wyczerpania miejsc – szczegóły można znaleźć na stronie www.przedszkolebabyland.pl lub pod numerem tel. 668-550-392.

– Jesteśmy uzupełnieniem przedszkoli samorządowych. Na razie napływają zgłoszenia. Wie-my, że nasza placówka jest potrzebna. W ofercie mamy bardzo dużo zajęć dydaktycznych: język angielski, rytmikę, gimnastykę, warsztaty kulinarne i teatralne. Wstępnie planujemy stworzyć trzy grupy, w żadnej nie powinno być więcej niż 15 dzieci – informuje Aldona Kościanek. – Grupy u nas są niewielkie i to pozwala na lepsze poznanie dziecka. Żadne nie jest anonimowe. Dlatego serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola – dodaje Agata Łęgowska.

  • Żal says:

    Tia- pracowałam tam. Właścicielka to kombinatorka. Nie płaci za nadgodziny, kombinuje z raportami ZUS. Jeżeli miasto Józefów wybiera takie placówki na państwowe, to zastanawia mnie- dokąd idzie polska oświata? Dyrektorka to osoba, która straszy dzieci, wykorzystuje pracowników (taka jestem chora- mam katar). Nie posyłajcie tam dzieci- od września kadra zmieniała sie 4- krotnie!

One thought on “Prywatne jak publiczne”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl