Do wyboru do koloru

Dziś, gdy na rynku mamy dostępnych tak wiele rodzajów farb, wybór tej właściwej wydaje się niezwykle trudny. Który wybrać, czy ulec trendom, zaszaleć a może stonować? Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze najlepszej farby.

kolor

Sezon malarski można uznać za otwarty. Na zewnątrz jest już na tyle ciepło, że po malowaniu szybko i skutecznie wywietrzymy odświeżone pomieszczenia. Do finalnego efektu jednak długa droga. Już sam wybór koloru ścian wielu osobom nastręcza sporych trudności. Często trudno się zdecydować, czy wybrać stonowane kolory, czy może bardziej intensywne.

W sklepach mamy dostępną szeroką gamę farb gotowych i z mieszalnika. Te pierwsze występują w kolorach atrakcyjnych, zgodnych z aktualnymi trendami i najczęściej wybieranymi przez klientów. Często można je zobaczyć w sklepie na próbkach kolorów.

Jeśli wśród nich nie ma jednak barwy, jakiej szukamy, możemy sięgnąć do kolorów z mieszalnika. W tym przypadku w zasadzie mamy nieograniczone możliwości, gdyż paleta barw jest ogromna. Przy braku pewności co do odcienia, istnieje możliwość kupienia małej próbki (np. 0,33 l) i pomalowania nią fragmentu ściany w domu. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko popełnienia błędu
w wyborze koloru.

I co najważniejsze: w doborze koloru powinniśmy kierować się nie tylko trendami, ale również własnymi preferencjami. Kolor wnętrza będzie wpływać na nasze samopoczucie. Może przynieść ukojenie, ale i wywołać… reakcję alergiczną.

kolory

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.