Biznes przejmuje inicjatywę

Przedsiębiorcy z gminy Karczew łączą siły, aby mieć wpływ na rozwój gospodarczy swojego regionu. W tym celu 12 czerwca odbędzie się spotkanie organizacyjne Rady Inicjatyw Gospodarczych, na które zaproszeni są wszyscy zainteresowani przedsiębiorcy.

burm

Na początku maja burmistrz Dariusz Łokietek spotkał się z grupą przedsiębiorców związanych z gminą, żeby omówić pomysł powołania Rady Inicjatyw Gospodarczych w Karczewie. Propozycja utworzenia rady wynikła głównie z przekonania o konieczności przyjęcia przez lokalny biznes roli aktywnego koordynatora procesów społecznych i gospodarczych w gminie. Przypomnijmy, że w Otwocku działa już Rada Przedsiębiorców przy prezydencie.

Rada Inicjatyw Gospodarczych ma działać we współpracy z samorządem, ale jako organ niezależny od gminy i burmistrza. Ma to być grupa formalna, reprezentująca lokalny biznes. Do zadań rady należeć będzie przede wszystkim udział w opracowaniu strategicznych kierunków rozwoju gospodarczego gminy, konsultowanie oraz opiniowanie działań przygotowywanych przez burmistrza w zakresie wspierania rozwoju gospodarczego i inwestycyjnego w gminie, udział w przygotowaniu projektów uchwał rady miejskiej w Karczewie oraz zarządzeń burmistrza związanych z gospodarką i przedsiębiorczością, a także inicjowanie działań własnych wspierających lokalną gospodarkę.

Zdaniem przedsiębiorców aktualne problemy gospodarcze, którymi należy zająć się jak najszybciej, to m.in.: działania w celu wspólnego pozyskiwania funduszy zewnętrznych, zakup wody i odprowadzanie ścieków, a także opracowanie i wdrożenie zasad komunikacji pomiędzy urzędem a przedsiębiorcami oraz pomiędzy przedsiębiorcami, a także stworzenie katalogu przedsiębiorców.

Podczas spotkania organizacyjnego, które odbędzie się 12 czerwca o godz. 10.00 w sali konferencyjnej karczewskiego urzędu miejskiego, ma zostać wybrany zarząd rady liczący od trzech do pięciu osób. Wszyscy przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w nim oraz w pracach Rady Inicjatyw Gospodarczych proszeni są o potwierdzenie swojej obecności w nieprzekraczalnym terminie do 8 czerwca 2015 r.  emailem (um@karczew.pl) lub telefonicznie (22 780 60 83 – Sekretariat).

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.