Mali giganci mają głos

Śpiewające maluchy podbiły serca nie tylko rodziców, ale i jurorów. Już po raz piąty w festiwalu piosenki rywalizowały przedszkolaki z terenu powiatu otwockiego. Kto wie, może wśród nich jest przyszły zwycięzca festiwalu w Opolu albo gwiazda telewizyjnych programów muzycznych.
Wyróżniony zespół z Przedszkola nr 17 w Otwocku
Wyróżniony zespół z Przedszkola nr 17 w Otwocku

W czwartek, 21 maja aulą Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie zawładnęły utalentowane wokalnie przedszkolaki rywalizujące w V Powiatowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej pt. „Muzyczne przygody pana Kleksa”. Organizatorem jubileuszowej imprezy było Miejskie Przedszkole nr 2 w Józefowie. Mali artyści z placówek z Józefowa, Otwocka oraz Pęclina w gminie Wiązowna, poprzebierani w wymyślne stroje, wystąpili w dwóch kategoriach: solista oraz zespół.

Na początek jednak zebrani goście i sami wykonawcy zostali przywitani piosenką z Akademii Pana Kleksa „Witajcie w naszej bajce”, którą wykonały dzieci z miejskiego przedszkola w Józefowie. I tak bajkowa atmosfera trwała aż do końca występów, które zapowiadał Pan Kleks w asyście Stasia. A na scenie pojawili się kolejno soliści: Zosia Grójec z Przedszkola Szczęśliwych Dzieci w Józefowie, Wiktoria Witkowska z Przedszkola „Pod Stumilowym Lasem” w Pęclinie, Lena Nojek z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Józefowie, Klara Żórawska z Przedszkola nr 17 w Otwocku, Natalia Walter z Przedszkola nr 20 w Mlądzu i Lena Szulc z Przedszkola „Smart Kids” w Józefowie.

W kategorii zespół zaprezentowali się reprezentanci Miejskich Przedszkoli nr 1 i 2, Przedszkola Szczęśliwych Dzieci, Przedszkola Krasnoludków (wszystkie z Józefowa) oraz otwockiego Przedszkola nr 17. Jury w składzie Ewa Lindner, Ewa Bombol i Witold Błaszczyk pierwsze miejsce przyznało Wiktorii Witkowskiej za wykonanie piosenki „Parasol dla kota”. II miejsce ex aequo zajęły Lena Nojek za „Laleczkę z saskiej porcelany” i Natalia Walter za piosenkę „Moja mama”. W kategorii zespół nie wyłoniono zwycięzcy, a wyróżnienie przyznano Hannie Łysiak, Amelii Pieczonce i Poli Wąsowskiej z Przedszkola nr 17 za utwór „Wiosenny bal”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.