Możesz jeździć jak prezydent

Przejechał setki tysięcy kilometrów zarówno z obecnym, jak i poprzednim prezydentem Otwocka. Niejedno słyszał i widział, wiózł niejedną ważną osobę… To auto to prawie historia naszego miasta. 15-letni volkswagen passat wkrótce zostanie wystawiony na sprzedaż.
Prezydencki samochód będzie można kupić już za 5 tys. zł
Prezydencki samochód będzie można kupić już za 5 tys. zł

Dni zielonego passata w służbie prezydentowi Otwocka są już dawno policzone. Od marca ubiegłego roku auto stoi w jednym z warsztatów w Józefowie. Jak zapewnił radnych prezydent, miasto z tego tytułu nie ponosi żadnych kosztów. – Przeprowadzone ekspertyzy wykazały, że ten samochód już nie nadaje się do eksploatacji. Koszty naprawy przekraczają jego wartość, dlatego przygotowywany jest do sprzedaży w takim stanie, w jakim jest – mówił Zbigniew Szczepaniak na posiedzeniu komisji budżetu i komisji rewizyjnej 1 czerwca.

Prezydent przyznał, że przygotowanie samochodu do sprzedaży trwa już długo, ale „nie ma innej możliwości”. Przewodniczący rady miasta zapytał, dlaczego miasto nie wystawiło auta na sprzedaż od razu po ekspertyzie, tylko ponad rok stoi ono w warsztacie. – Z każdym rokiem traci na wartości – zwrócił uwagę Jarosław Margielski.

– Była cały czas wątpliwość, że szacowana wartość samochodu jest bardzo niska. Dlatego wahaliśmy się, żeby wystawić go do przetargu, ale jest już przygotowany i zrobimy to. Wybierany jest wariant przetargu najbardziej efektywnego, czyli w internecie – zapowiedział prezydent.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, oferta sprzedaży ma zostać umieszczona na jednym z popularnych portali internetowych. Cena wywoławcza auta ma wynieść 5 tys. zł. Passat został zarejestrowany 4 maja 2000 r. 12 marca 2014 roku miał na liczniku 446 tys. 825 km. Prezydenckie auto, mimo dużego przebiegu, jest nadal w formie. Radny Witold Wachnicki twierdzi, że jeszcze w październiku i listopadzie 2014 r. widział je „na chodzie”. – Widziałem, jak ten samochód wtedy jeździł – mówił na komisji Wachnicki. Prezydent jednak temu zaprzeczył.

One thought on “Możesz jeździć jak prezydent

  • 19 czerwca 2015 o 06:59
    Permalink

    Czy prezydent jest osobą niepełnosprawną, że nie może pokonać na piechotę krótkiego odcinka drogi z miejsca swojego zamieszkania do miejsca zatrudnienia i z powrotem ? Kiedy prezydent rozliczy się z kilometrówek i z publicznych pieniędzy wydanych na remonty tego złomu ? Jacyś strasznie biedni i głodni ludzie pracują w budynku A UM Otwocka, bo z tego co słyszałem dwa prezydenckie sekretariaty w ciągu dwóch miesięcy wydały na catering, czyli przeżarły 50 tyś zł z publicznych pieniędzy. Hulaj dusza piekła nie ma, ale wszystko do czasu !

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.