Nobliści się bawią i uczą

Pokazy szkolnych talentów, gra w minigolfa, eksperymenty chemiczne, a nawet możliwość pogłaskania… żywego kameleona. Piknik Noblistów, który odbył się na terenie kortów tenisowych przy stadionie, obfitował w atrakcje.
Patrycja Sosnowska odbiera puchar od dyrektor Joanny Zaborowskiej-Kubajek
Patrycja Sosnowska odbiera puchar od dyrektor Joanny Zaborowskiej-Kubajek

Organizatorami bardzo udanej rodzinnej imprezy były Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich z Otwocka, Niepubliczne Przedszkole Językowe The Rainbow Nursery oraz Klub Tenisowy Vamos, na terenie którego się bawiono. Przez cztery godziny trwania pikniku nie było czasu na nudę. Zadbała o to brawurowo prowadząca imprezę nauczycielka Joanna Ćwiek.
Najwięcej atrakcji czekało na najmłodszych uczestników. Był występ teatrzyku „Niebieski Kapturek” i zespołu szkolnego „Słoneczka”, kąciki malarskie, interesująca wystawa miniatur pałaców londyńskich uczestników konkursu „Hello London”, nad którym honorowy patronat objął prezydent Otwocka. Na scenie swoje talenty prezentowali uczniowie i przedszkolaki. Najpierw wystąpił zespół przedszkolny, a później Marysia Czwojdzińska, zdobywczyni głównej nagrody szkolnego „Mam Talent”, oraz Mateusz Wiktorowicz, który w „Mam Talent” brawurowo zagrał Sicilianę. Podziwialiśmy talenty uczniów ze szkoły muzycznej w Otwocku.

Nie zabrakło emocji sportowych. Już rano rozegrano Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Dyrektora Szkoły, który w kategorii młodszych uczniów wygrała Patrycja Sosnowska. Wśród chłopców triumfował Mikołaj Pietrzak, a w kategorii starszych uczniów Szymon Krawczak. Trenerka Kamila Michalczyk prezentowała zajęcia nauki gry tenisa. Przedstawiciele pola golfowego Sobienie Królewskie umożliwili grę w minigolfa, a właścicielka Hopsalni, nowej sali zabaw specjalizującej się w fitnessie dla dzieci, zaprosiła wszy-stkich na zajęcia pokazowe. Były też występy karateków.

Jednak Piknik Noblistów to nie tylko znakomita zabawa. Był też czas na naukę. Szczególnie ciekawe było stoisko „Małego Edisona”, na którym przeprowadzano eksperymenty chemiczne, sterowano robotami i pracowano na komputerach. Dzięki uprzejmości SP nr 12 uczestnicy pikniku mogli zobaczyć, a nawet pogłaskać, egzotyczne gady, takie jak aga- ma, kameleon, wąż zbożowy.

Na zakończenie imprezy losowano nagrody loterii uczniowskich. Trudno tu wymienić wszystkie atrakcje tego popołudnia i nazwiska nagrodzonych. Wszystkim należą się brawa, a dyrektor szkoły Joannie Zaborowskiej-Kubajek i dyrektor szkoły muzycznej w Otwocku Agnieszce Michalczyk, pozazdrościć podopiecznych.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.