Ostatnie takie tango wśród sosen

Najprawdopodobniej ostatni raz uczestnicy festiwalu bawili się w cieniu ponad 100-letniego świdermajera w jego obecnym kształcie. Nawet jeśli impreza wróci tu po remoncie budynku, będzie to już zupełnie inny Gurewicz.

swid1

W przyszłości w planowanej w budynku dawnego pensjonatu Abrama Gurewicza przez firmę Carolina Media Center klinice będzie można zlikwidować sobie zmarszczki i poprawić jędrność tej czy innej części ciała. Zanim to nastąpi, gruntowne odmłodzenie czeka najsłynniejszy otwocki świdermajer. Można rzec, że – jeśli wszystko się uda – będzie to sztandarowy sukces wszystkich, którzy nad promocją naszej drewnianej architektury pracują od lat. Także twórców i przyjaciół festiwalu. Bo czyż nie o to chodzi, by ocalić świdermajery od zapomnienia, od zagłady, by tchnąć w nie nowe życie? Ta inwestycja ma szansę dowieść, że to nie mrzonki, a starania armii „wariatów”, którzy w dziełach dawnych mistrzów snycerki odnajdują inspirację i siłę do tworzenia.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Owi „wariaci” po raz czwarty zaserwowali uczestnikom cudowne chwile, pełne radości, kolorów i muzyki. I choć w sobotę pogoda nie była sprzymierzeńcem, choć tworzony oddolnie, społecznie festiwal nie jest wciąż pozbawiony drobnych wad, typowych dla młodzieńczego wieku – nie potrafię myśleć o nim bez czułości i szerokiego uśmiechu. Na fotografiach przypominamy, jak minęły te trzy wyjątkowe dni.

 

Szalony Kapelusznik

kapelusznik
W ramach festiwalu odbyła się Rowerowa Gra Miejska „Świdermajer w krainie czarów” zorganizowana przez Klub Batory. Zgromadziła ponad 90 osób, w 26 drużynach. Na trasie można było spotkać postaci znane z bajki, m.in. Królową Kier, Pana Gąsiennicę, Królika, Asa Pik i Szalonego Kapelusznika, a uczestnicy musieli poradzić sobie z takimi zadaniami jak: malowanie róż, gra w krykieta czy recytowanie wierszy. W kategorii OPEN wygrali Nieobecni (Klaudia Materzok, Piotr Bzdel i Mariusz Wolski), w kategoria RODZINNEJ – Maliszewscy (Natalia i Leszek Maliszewscy).

  • Kris says:

    Nowi właściciele zanim coś tu zmienią, to będą musieli otrzymać na to zgodę MWKZ.

One thought on “Ostatnie takie tango wśród sosen”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl