Ostatnie takie tango wśród sosen

Najprawdopodobniej ostatni raz uczestnicy festiwalu bawili się w cieniu ponad 100-letniego świdermajera w jego obecnym kształcie. Nawet jeśli impreza wróci tu po remoncie budynku, będzie to już zupełnie inny Gurewicz.

swid1

W przyszłości w planowanej w budynku dawnego pensjonatu Abrama Gurewicza przez firmę Carolina Media Center klinice będzie można zlikwidować sobie zmarszczki i poprawić jędrność tej czy innej części ciała. Zanim to nastąpi, gruntowne odmłodzenie czeka najsłynniejszy otwocki świdermajer. Można rzec, że – jeśli wszystko się uda – będzie to sztandarowy sukces wszystkich, którzy nad promocją naszej drewnianej architektury pracują od lat. Także twórców i przyjaciół festiwalu. Bo czyż nie o to chodzi, by ocalić świdermajery od zapomnienia, od zagłady, by tchnąć w nie nowe życie? Ta inwestycja ma szansę dowieść, że to nie mrzonki, a starania armii „wariatów”, którzy w dziełach dawnych mistrzów snycerki odnajdują inspirację i siłę do tworzenia.

This slideshow requires JavaScript.

Owi „wariaci” po raz czwarty zaserwowali uczestnikom cudowne chwile, pełne radości, kolorów i muzyki. I choć w sobotę pogoda nie była sprzymierzeńcem, choć tworzony oddolnie, społecznie festiwal nie jest wciąż pozbawiony drobnych wad, typowych dla młodzieńczego wieku – nie potrafię myśleć o nim bez czułości i szerokiego uśmiechu. Na fotografiach przypominamy, jak minęły te trzy wyjątkowe dni.

 

Szalony Kapelusznik

kapelusznik
W ramach festiwalu odbyła się Rowerowa Gra Miejska „Świdermajer w krainie czarów” zorganizowana przez Klub Batory. Zgromadziła ponad 90 osób, w 26 drużynach. Na trasie można było spotkać postaci znane z bajki, m.in. Królową Kier, Pana Gąsiennicę, Królika, Asa Pik i Szalonego Kapelusznika, a uczestnicy musieli poradzić sobie z takimi zadaniami jak: malowanie róż, gra w krykieta czy recytowanie wierszy. W kategorii OPEN wygrali Nieobecni (Klaudia Materzok, Piotr Bzdel i Mariusz Wolski), w kategoria RODZINNEJ – Maliszewscy (Natalia i Leszek Maliszewscy).

One thought on “Ostatnie takie tango wśród sosen

  • 17 czerwca 2015 o 08:25
    Permalink

    Nowi właściciele zanim coś tu zmienią, to będą musieli otrzymać na to zgodę MWKZ.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.