Powiat wybrał Dudę, Józefów Komorowskiego

Zaskoczenia w drugiej turze wyborów prezydenckich nie było. Mieszkańcy powiatu otwockiego, z wyjątkiem Józefowa, podziękowali dotychczasowemu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu i postawili na zmiany.

W drugiej turze wyborów prezydenckich wzięło udział więcej mieszkańców powiatu niż w turze pierwszej. Przypomnijmy, że 10 maja do urn poszło 58,06% wyborców, a 24 maja – 65,25%. Frekwencja wszędzie, przekroczyła 60%. Najwięcej wyborców poszło do urn w Józefowie, a najmniej w gminie Sobienie-Jeziory.

Józefów także w drugiej turze wiernie zagłosował na Bronisława Komorowskiego. Na dziewięć lokali wyborczych tylko w trzech różnicą kilku głosów wygrał tu Andrzej Duda. W Otwocku Duda zdobył większość głosów aż w 19 lokalach wyborczych na 31 lokali. Najwięcej, bo aż 72% poparcia uzyskał w Szkole Podstawowej w Wólce Mlądzkiej.

W pozostałych gminach mieszkańcy także chętniej głosowali na Andrzeja Dudę, gdzie jego przewaga nad Bronisławem Komorowskim wynosiła już nie kilka, a kilkanaście procent. Największa różnica dzieląca obu kandydatów była w gminie Osieck. Tam urzędujący jeszcze prezydent dostał jedynie 22,53% głosów, a w lokalu wyborczym w bibliotece w Natolinie zagłosowało na niego najmniej wyborców, bo tylko 35 osób, podczas gdy Andrzeja Dudę poparło 201 wyborców.

wyniki

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl