Powiat wybrał Dudę, Józefów Komorowskiego

Zaskoczenia w drugiej turze wyborów prezydenckich nie było. Mieszkańcy powiatu otwockiego, z wyjątkiem Józefowa, podziękowali dotychczasowemu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu i postawili na zmiany.

W drugiej turze wyborów prezydenckich wzięło udział więcej mieszkańców powiatu niż w turze pierwszej. Przypomnijmy, że 10 maja do urn poszło 58,06% wyborców, a 24 maja – 65,25%. Frekwencja wszędzie, przekroczyła 60%. Najwięcej wyborców poszło do urn w Józefowie, a najmniej w gminie Sobienie-Jeziory.

Józefów także w drugiej turze wiernie zagłosował na Bronisława Komorowskiego. Na dziewięć lokali wyborczych tylko w trzech różnicą kilku głosów wygrał tu Andrzej Duda. W Otwocku Duda zdobył większość głosów aż w 19 lokalach wyborczych na 31 lokali. Najwięcej, bo aż 72% poparcia uzyskał w Szkole Podstawowej w Wólce Mlądzkiej.

W pozostałych gminach mieszkańcy także chętniej głosowali na Andrzeja Dudę, gdzie jego przewaga nad Bronisławem Komorowskim wynosiła już nie kilka, a kilkanaście procent. Największa różnica dzieląca obu kandydatów była w gminie Osieck. Tam urzędujący jeszcze prezydent dostał jedynie 22,53% głosów, a w lokalu wyborczym w bibliotece w Natolinie zagłosowało na niego najmniej wyborców, bo tylko 35 osób, podczas gdy Andrzeja Dudę poparło 201 wyborców.

wyniki

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.