Rodzinne świętowanie

Niedzielne popołudnie spędzone w parafii Zesłania Ducha Świętego to był na pewno dobry wybór. Na uczestników pallotyńskiego pikniku, niezależnie od wieku, czekało mnóstwo atrakcji.
Serca widowni podbiła schola parafialna
Serca widowni podbiła schola parafialna

Piknik odbył się 24 maja, w dniu odpustu parafialnego z okazji uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Aktywni parafianie wraz z miejscowymi księżmi przygotowali wiele atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i dla rodziców, którzy tego dnia odwiedzili teren wokół kościoła przy ulicy Żeromskiego 6. Dzieci mogły sobie pomalować twarze, wziąć udział w konkursie plastycznym czy namówić rodziców na zakup różnych drobiazgów na straganach odpustowych, których w ta-kim dniu nie mogło zabraknąć. Oprócz tego można było kupić książki katolickie, koszulki z logo parafii oraz dowiedzieć się, jak wygląda praca misjonarzy pallotyńskich w różnych częściach świata.

Dla tych, którzy lubią ryzyko, była loteria fantowa z nagrodą specjalną, losowaną na zakończenie pikniku spośród wszystkich, którzy kupili choćby jeden los. Jednak prawdziwą atrakcją, zwłaszcza dla synów i tatusiów, był wóz strażacki z otwockiej Straży Pożarnej oraz możliwość lania wody strażacką sikawką do celu.

Na scenie wystąpiły zespoły muzyczne, m.in. dziecięca schola parafialna, która swoim występem wzbudziła ogromny aplauz wśród zgromadzonych na widowni parafian i gości.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.