Strażacy nie w pracy

Ubrani w galowe mundury choć na krótką chwilę zapomnieli o trudach ciężkiej pracy. W komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku odbyły się uroczyste obchody dnia strażaka. Były one okazją do nagrodzenia wyróżniających się ratowników i wręczenia im nominacji na wyższe stopnie.
Wyróżnieni przez komendanta powiatowego strażacy, od lewej: Bartłomiej Płatek, Łukasz Broniszewski, Dawid Jakimiuk oraz Radosław Podgórski
Wyróżnieni przez komendanta powiatowego strażacy, od lewej: Bartłomiej Płatek, Łukasz Broniszewski, Dawid Jakimiuk oraz Radosław Podgórski

W tym roku uroczystość odbyła się w piątek, 22 maja. Awansowanych zostało 27 strażaków, w tym na stopień starszego brygadiera zastępca komendanta powiatowego Tomasz Dąbrowski. Aspirant Janusz Makulec postanowieniem Prezydenta RP został odznaczony srebrnym medalem za długoletnią służbę, natomiast strażacy: mł. bryg. Marek Oficjalski, st. kpt. Michał Dziubak, asp. sztab. Robert Gryz, st. asp. Roman Ćwiek i st. asp. Piotr Tabencki otrzymali brązowe odznaki „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”. Ponadto komendant powiatowy PSP st. bryg. Mariusz Zabrocki za poświęcenie i odwagę podczas wiosennych akcji ratowniczo-gaśniczych na terenie naszego powiatu wyróżnił czterech strażaków: sekc. Bartłomieja Płatka, str. Dawida Jakimiuka, st. sekc. Łukasza Broniszewskiego, str. Kacpra Wejdelka oraz dowódcę JRG st. kpt. Radosława Podgórskiego. W imieniu odznaczonych i awansowanych podziękował świeżo upieczony st. kpt. Maciej Aptacy. – Cieszymy się, że nasze codzienne starania są dostrzegane i doceniane. Otrzymane wyróżnienia zobowiązują nas do dalszej wytężonej pracy – powiedział.

Jak zwykle w strażnicy zgromadziło się wielu gości oraz przedstawicieli lokalnych władz, m.in. starosta i wicestarosta powiatu otwockiego. W imieniu samorządowców na zakończenie części oficjalnej uroczystości głos zabrał starosta otwocki. – Życzę wam, abyście wszyscy bezpiecznie wracali do jednostki i do domów nawet z najtrudniejszych akcji. Chciałbym też pogratulować tym, którzy zostali awansowani i odznaczeni – powiedział Mirosław Pszonka.

A później strażackiej tradycji stało się zadość. Zaproszeni goście, jak co roku przy okazji obchodów strażackiego święta, zasadzili przy komendzie drzewko. Tym razem była to wiśnia japońska. Jak zwykle nie mogło też zabraknąć grochówki przygotowanej przez niezawodnych strażaków z Józefowa.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.