Szkoły do remontu

Radni z komisji oświaty zrobili przegląd otwockich podstawówek i gimnazjów, oceniając stan techniczny miejskich szkół. – W najlepszym stanie są SP nr 12 i SP nr 1, w najgorszym – szkoły na peryferiach miasta – podsumowuje przewodnicząca komisji radna Monika Kwiek.

remont

Co roku Otwock przeznacza blisko 50 mln zł na oświatę, a i tak brakuje pieniędzy na remonty szkół. Każda placówka musi czekać cierpliwi na swoją kolej.

– Chcemy co roku inwestować w inną szkołę, żeby można było przeznaczyć środki równomiernie na poprawę warunków we wszystkich placówkach – tłumaczy prezydent Zbigniew Szczepaniak. Podczas wizyt w szkołach radni ocenili potrzeby remontowe, aby stworzyć listę szkół, w których inwestycje powinny być poczynione w pierwszej kolejności. – Szkoły podstawowe na peryferiach, w Wólce Mlądzkiej, Mlądzu, Świerku-Jabłonnie, wymagają największych inwestycji, bo są w najgorszym stanie. W najlepszej kondycji są szkoły nr 12 i nr 1. Podobnie jest z gimnazjami – nr 4 jest w najlepszym stanie, potem szkoła nr 3, nr 2 i na końcu nr 1 w Mlądzu – przedstawiła ranking stworzony przez radnych Monika Kwiek.

Do ustaleń radnych odniósł się prezydent Otwocka. – W szkole nr 1 poprzez rozbudowę i stworzenie kilku pomieszczeń dla zerówek warunki się poprawiły, choć pani dyrektor ma jeszcze w planach nową salę gimnastyczną i nowe skrzydło. Na pewno każdy z dyrektorów myśli o swojej szkole, a my, biorąc pod uwagę zakres inwestycji, musimy myśleć o wszystkich – zwraca uwagę Zbigniew Szczepaniak. Przypomnijmy, że na wniosek radnych w tym roku ma powstać koncepcja i projekt budowy nowej szkoły wraz z przedszkolem w Wólce Mlądzkiej, na terenie obecnej Szkoły nr 8.

Z uwag przekazanych radnym przez dyrektorów szkół wynika, że chcieliby oni częściej rozmawiać z władzami miasta o swoich problemach. – Zwrócili nam uwagę, że brakuje spotkań, podczas których mogliby wymienić się swoimi doświadczeniami i zgłosić swoje uwagi, chociażby w obecności prezydenta – przekazała prośbę dyrektorów przewodnicząca komisji oświaty Monika Kwiek. Zgodnie z zapowiedziami władz miasta ma się to wkrótce zmienić.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.