Znalazł się drogi sponsor

Około pół miliona złotych spółka Orlen Upstream przeznaczyła na remont odcinka drogi powiatowej w Kącku. Pod koniec maja Zarząd Dróg Powiatowych na najbardziej zniszczonym fragmencie ulicy Malowniczej położył nową nakładkę bitumiczną.

orleeee

Od jesieni ubiegłego roku na terenie gminy Wiązowna Orlen Upstream S.A. przeprowadza próbne odwierty w poszukiwaniu złóż gazu pochodzącego z łupków. Wstępnie wytypowano siedem lokalizacji w rejonie Żanęcina i Pęclina. Znana jest już nawet robocza nazwa pierwszego w gminie odwiertu Pęclin – OU1. Już podczas pierwszego spotkania z władzami gminy przedstawiciele spółki deklarowali, że firma, rozpoczynając działalność na jakimś terenie, zaangażuje się w lokalne życie społeczne.

Mieszkańcy Kącka jako pierwsi skorzystali na obecności spółki na terenie gminy. Orlen przeznaczył kwotę 480 tys. zł na remont blisko kilometrowego odcinka ul. Malowniczej, który był w tragicznym stanie. To jednak nie wszystko. Dodatkowe pieniądze spółka wyłożyła na naprawę dachu świetlicy w Kącku. – W imieniu swoim i przede wszystkim mieszkańców Kącka chciałabym gorąco podziękować firmie Orlen Upstream za pomoc w wyremontowaniu tej drogi oraz naprawy dachu, ale głównie za dotrzymanie złożonych wcześniej obietnic – powiedziała przewodnicząca Rady Gminy Wią- zowna Renata Falińska.

W piątek, 22 maja Zarząd Dróg Powiatowych w Otwocku wykonał wreszcie remont tej drogi, która gdyby nie bogaty sponsor, jeszcze długo nie doczekałaby się naprawy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.