Mieszkanie dla bohaterki

Dominika ma zaledwie 18 lat, a wykazała się odwagą i dojrzałością większą niż niejeden dorosły. Choć sama mogła zginąć w pożarze drewnianego domu, uratowała z płomieni osiem osób. Prezydent ma nagrodzić młodą bohaterkę, przyznając jej mieszkanie. Specjalną nagrodę chce też ufundować rada miasta.
W piżamie, na boso pobiegłam obudzić babcię, wezwałam straż pożarną i wybiegłam, żeby ratować innych mieszkańców – relacjonuje Dominika
W piżamie, na boso pobiegłam obudzić babcię, wezwałam straż pożarną i wybiegłam, żeby ratować innych mieszkańców – relacjonuje Dominika

Na początku maja „Linia” pisała o 18-letniej Dominice, dzięki której mieszkańcy świdermajera przy ul. Szkolnej 58 w Otwocku cudem uszli z życiem z pożaru. Dziewczyna wezwała straż pożarną, kiedy wszyscy spali i nie wiedzieli, że w budynku wybuchł pożar. Nie tracąc chwili, nastolatka sama zaczęła budzić i ratować lokatorów, w tym swoją babcię, u której mieszkała.

Zasługuje na nagrodę
W pożarze wszyscy mieszkańcy stracili dach nad głową i cały swój dobytek. – Babcia pani Dominiki otrzymała już przydział lokalu. Ale należałoby tej dziewczynie jakąś nagrodę przyznać. Mogła przecież wyskoczyć z  mieszkania i nikogo nie ratować, a jednak została i ratowała – zauważył radny Witold Wachnicki, przewodniczący komisji mieszkaniowej. Do prezydenta Otwocka wpłynął wniosek, aby mieszkanie przyznać też 18-letniej bohaterce. Poparli go radni z komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego, zaznaczając, że decyzja w tej sprawie jest w kompetencji głowy miasta. – Jest to czyn niewątpliwie bohaterski. Myślę, że nagroda w postaci prawa najmu lokalu za uratowanie życia ośmiu osobom w jakimś małym stopniu nagrodziłaby odwagę tej młodej, dzielnej osoby. Ale wyłącznie do decyzji prezydenta pozostaje prawo do przydziału lokalu. Z informacji, jakie uzyskałem, wynika, że tej młodej pani bardzo by pomogła taka forma gratyfikacji – mówi przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.

Własny kąt i laptop
Prezydent rozważa pomysł przyznania Dominice mieszkania i jest duża szansa, że wniosek rozpatrzy pozytywnie. – Doceniam to, co zrobiła ta młoda osoba i na pewno zostanie ona nagrodzona – zadeklarował w rozmowie z „Linią” Zbigniew Szczepaniak. Radni ze swojej strony też chcą ze środków rady miasta przyznać Dominice nagrodę za jej bohaterski czyn. Na komisji spraw społecznych 12 czerwca został przegłosowany wniosek radnego Dariusza Kosyły o przekazanie 18-latce nagrody rzeczowej. – Może to być komputer, telefon albo rower – zaproponował Kosyła.

Podpowiadamy radnym, co Dominice najbardziej jest potrzebne. – Córce przydałby się laptop, nasz spłonął w pożarze. Musi się teraz przygotowywać do egzaminów, a mamy bardzo stary komputer – zdradziła w rozmowie z „Linią” mama 18-latki pani Beata.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.