Skradziono zabytkowy krzyż

Dla złodziei nie ma świętości! W nocy z soboty na niedzielę (z 13 na 14 czerwca) z terenu kościoła pw. św. Wincentego à Paulo w Otwocku skradziono zabytkowy krzyż. Jeśli mają Państwo informacje, które mogłyby pomóc w jego odnalezieniu, prosimy o kontakt z parafią lub z redakcją „Linii Otwockiej”.

krzyz1

Parafianie są w szoku! W nocy kilku chuliganów weszło na teren kościoła i wyłamało krzyż, który stał na postumencie. – To karygodne i niemoralne, aby kraść świętą rzecz! Ten, kto to zrobił, nie ma za grosz szacunku ani kultury osobistej – mówi proboszcz parafii św. Wincentego à Paulo ks. Bogdan Sankowski.

– Krzyż nie miał wartości materialnej, ale miał wartość historyczną i wiele znaczył dla parafian. Nie wiadomo, kiedy został postawiony. Prawdopodobnie podczas budowy kościoła. Niedawno obchodziliśmy 100-lecie parafii – tłumaczy proboszcz. Chociaż krzyż miał 120 cm wysokości, przepadł jak kamień w wodę. Proboszcz i parafianie szukali go na własną rękę. – Przeszukaliśmy naszą okolicę, a także rejon ulic Żeromskiego i Reymonta. Mieliśmy nadzieję, że ten, kto ukradł krzyż, porzucił go gdzieś, ale nie udało się go odnaleźć – mówi smutno proboszcz.

– Sprawdzaliśmy także skupy złomu, ale również bez skutku. Nie tracę jednak nadziei i wierzę, że krzyż się odnajdzie. Dlatego proszę o kontakt wszystkie osoby, które mogły widzieć zdarzenie lub wiedzą, gdzie znajduje się krucyfiks – apeluje proboszcz.

W tej sprawie można kontaktować się z parafią pod nr tel. 22 779 31 12
(e-mail: kancelaria@apaulo.org.pl) lub z naszą redakcją pod nr tel. 22 710 12 10
(e-mail: redakcja@linia.com.pl)

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.