Skróty pod kontrolą

Budowa tunelu pod przejazdem kolejowym przy stacji w Międzylesiu rozpoczęła się już na dobre. Plac budowy nie przeszkadza jednak pieszym. Wielu przechodzi na skróty przez torowisko, narażając życie. Kolejarze zapowiedzieli, że powstaną dodatkowe zabezpieczenia, aby ludzie nie mogli przechodzić w niedozwolonych miejscach.
Piesi nie będą nielegalnie przechodzić przez tory w Międzylesiu
Piesi nie będą nielegalnie przechodzić przez tory w Międzylesiu

W sobotę, 20 czerwca ruszyły prace przy budowie tunelu. Razem z przejazdem zamknięto ul. Żegańską, między ul. Patriotów a ul. Pożaryskiego oraz ul. Zwoleńską w Międzylesiu. To prawdziwa gehenna dla kierowców i pieszych. Tworzą się gigantyczne korki, w pociągach panuje ścisk, a piesi nie wiedzą, jak omijać zamknięty fragment ulic. Najbliższe przejście jest około 200 metrów dalej. Jest jednak ono słabo oznakowane i wiele osób przechodzi przez tory kolejowe w niedozwolonym miejscu. Dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, bo po jednym torze kursują wahadłowo pociągi co 15-30 minut. Piesi narażają własne życie.

Wykonawca prac nie uporał się z problemem. Dlaczego? Okazuje się, że placu budowy pilnuje tylko jeden ochroniarz, który samotnie walczy z pieszymi nielegalnie przechodzącymi przez tory. Jednak jego interwencje nie przynoszą skutku. Za bezpieczeństwo na terenie budowy odpowiada wykonawca robót, czyli firma Strabag, która działa na zlecenie samorządu jako inwestora. Sytuacja jest bardzo poważna, bo może dojść do tragedii. Dlatego z pomocą przyszły PKP Polskie Linie Kolejowe, które obiecały postawić dodatkowe zabezpieczenia uniemożliwiające pieszym przechodzenie przez tory w niedozwolonych miejscach. Przejścia dla pieszych będą lepiej oznakowane, a te dzikie – ogrodzone. To jednak nie wszystko. Piesi zostaną także poinformowani, w których miejscach mogą bezpiecznie przechodzić przez tory w czasie trwania budowy tunelu. – Rozdawane będą ulotki z mapą i szczegółowymi informacjami – zapewnia Maciej Dutkiewicz z PKP PLK.

Straż Ochrony Kolei również skierowała w rejon budowy patrole. Na początku akcji funkcjonariusze nie będą wystawiali mandatów. Zamiast tego pouczą i poinformują, gdzie są legalne przejścia. Potem jednak będą surowo karać przechodzących w niedozwolonych miejscach. O rozpoczęciu budowy tunelu pod torami w Międzylesiu i związanych z tym utrudnieniach pisaliśmy w poniedziałek, 22 czerwca.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.