Złote Wiązy prawie jak Oscary

W niemal hollywoodzkim stylu w hotelu Brant w Majdanie odbyła się pierwsza gala wręczenia statuetek Złoty Wiąz dla wyróżniających się w gminie Wiązowna przedsiębiorców. Były nominacje, koperty i ogłoszenie zwycięzców w sześciu kategoriach. Zabrakło jedynie… czerwonego dywanu.
Krzysztof Wieczorek z rąk skarbnik gminy Alicji Matuszewskiej  odbiera historyczną, bo pierwszą statuetkę Złoty Wiąz
Krzysztof Wieczorek z rąk skarbnik gminy Alicji Matuszewskiej odbiera historyczną, bo pierwszą statuetkę Złoty Wiąz

O pomyśle wójta Wiązowny Janusza Budnego na nagradzanie wyróżniających się firm pisaliśmy w jednym z majowych numerów „Linii Otwockiej” przy okazji ogłoszenia konkursu, do którego zgłoszonych zostało 25 podmiotów gospodarczych. Było w czym wybierać, bo w gminie jest zarejestrowanych grubo ponad tysiąc firm i co roku powstaje kilkadziesiąt nowych. Dzięki osobom prowadzącym działalność gospodarczą z podatku CIT oraz podatku od nieruchomości budżet tylko w ubiegłym roku wzbogacił się o 9 270 878 zł, co daje prawie 20% wszystkich dochodów gminy. Warto więc promować najlepszych przedsiębiorców oraz pobudzać ich do działania i rozwoju. Temu właśnie ma służyć konkurs, w którym statuetki Złoty Wiąz zostały rozdane w sześciu kategoriach.

Pierwszym nagrodzonym Złotym Wiązem w kategorii „Mała Firma roku 2014” został Krzysztof Wieczorek, właściciel firmy PHU Kris. – Nie wiem, co powiedzieć. Czuję się jak na rozdaniu jakichś Oscarów, brakuje tylko czerwonego dywanu. Żona nie napisała mi przemówienia, bo nie spodziewaliśmy się takiego wyróżnienia – powiedział ku uciesze zgromadzonych. Złote Wiązy w pozostałych kategoriach otrzymali: „Pracodawca roku” – Asma Polska Sp. z o.o., „Debiut roku” – Faldruk S.C., „Innowacyjna firma roku” – NTT System S.A., „Bizneswoman roku” – Monika M. Orlińska z firmy Dakoma Sp. z o.o., „Filantrop roku” – PPH Kotwica Sp. z o.o. Andrzej Godlewski.

W tym roku wójt przyznał także nagrodę specjalną, którą otrzymało Gospodarstwo Sadownicze Michała Szwedo za wdrażanie innowacyjnych technologii i utrzymywanie wysokiej jakości produktów. Uroczysta gala była także okazją do nadania tytułów honorowego obywatela gminy Wiązowna, a otrzymali je: Małgorzata Żak, Zbigniew Niemczycki oraz… burmistrz Józefowa, który, o czym nie wszyscy wiedzą, w latach 1943-1964 był mieszkańcem gminy Wiązowna. – Jest mi niezwykle miło z powodu otrzymania tego tytułu. Ja po prostu wracam do korzeni, bo jestem stąd – podsumował krótko Stanisław Kruszewski.

– Chciałbym bardzo serdecznie pogratulować koleżankom i kolegom. Te wyróżnienia są potwierdzeniem faktu, że jesteśmy narodem przedsiębiorczym i gdy tylko stworzy nam się warunki, to potrafimy działać i osiągać dobre efekty – podsumował galę prezes Polskiej Rady Biznesu Zbigniew Niemczycki. Następna gala wręczenia Zło-tych Wiązów odbędzie się już w czerwcu przyszłego roku. Może podczas drugiej edycji będzie też czerwony dywan?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.