Wraca parking na Ługach

Wąskie uliczki na osiedlu Ługi będą bardziej przejezdne, bo kierowcy będą mieli gdzie zaparkować. Po czterech latach przerwy ma być reaktywowany parking przy ul. Sikorskiego, który pomieści około 250 samochodów.
Parking na Ługach istniał do 2011 roku. Teraz jest szansa  na jego reaktywację
Parking na Ługach istniał do 2011 roku. Teraz jest szansa na jego reaktywację

To dobra wiadomość dla wszystkich zmotoryzowanych mieszkańców osiedla Ługi. Do urzędu miasta zgłosił się podmiot zainteresowany dzierżawą terenu o powierzchni 5 tys. m2 przy ul. Sikorskiego. Działka należy do miasta,
a przyszły najemca chciałby ją wydzierżawić na 10 lat. Dlatego konieczne jest ogłoszenie konkursu. Jest on w trakcie przygotowywania. Jak poinformowała nas naczelnik wydziału gospodarki gruntami, rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska w urzędzie miasta Marzena Połosak, stawkę czynszu dzierżawnego ustala rzeczoznawca. Kiedy będzie ona już znana, zostanie ogłoszony konkurs. Ma to nastąpić pod koniec lipca br.

Teren, gdzie mają parkować auta, obecnie przypomina bardziej zarośnięte pole niż parking. Przyszły dzierżawca będzie musiał doprowadzić go do porządku, postawić stróżówkę, ogrodzić i zamontować oświetlenie. Jeśli wygra konkurs i zgodzi się na postawione w nim przez miasto warunki, zwłaszcza wysokość stawki, zostanie podpisana z nim umowa.

Przypomnijmy, że parking przy ul. Sikorskiego istniał do połowy 2011 r. Wtedy to, decyzją ówczesnej rady miasta, umowa z dzierżawcą nie została przedłużona. Chodziło o wysokość stawki, która zdaniem większości radnych była zbyt niska (7,30 zł/m2). Prezydent za namową radnych podwyższył wtedy stawkę i ogłosił przetarg na dzierżawę terenu pod parking. Dopiero przy drugim przetargu, ogłoszonym we wrześniu 2011 r., gdy stawka wywoławcza czynszu wynosiła 8,65 zł/m2 netto, zgłosił się potencjalny nowy najemca, proponując kwotę 9,65 zł/m2.

Do zawarcia umowy z miastem jednak nie doszło, bo sprawa rozbiła się o zwrot kosztów poniesionych nakładów (200 tys. zł), jakie nowy dzierżawca miał zwrócić poprzedniemu, co wynikało z warunków zapisanych w przetargu. Teraz nie ma już tego problemu, bo nakłady dawno zostały rozebrane. Dyskusyjna może być tylko kwestia wysokości stawki czynszu za dzierżawę. Miejmy jednak nadzieję, że w tej sprawie uda się miastu porozumieć z potencjalnym najemcą, bo miejsca do parkowania na osiedlu Ługi brakuje.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.