Wybierz logo urodzinowe

Przygotowania do obchodów stulecia miasta nabrały tempa. Mogą się w nie włączyć mieszkańcy Otwocka, wybierając logo firmujące okrągły jubileusz miasta. Głosowanie na jeden z trzech projektów, przygotowanych przez miejskich urzędników, trwa tylko do końca lipca br.

logo11

Na sesji 23 czerwca rada miasta podjęła uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Obchodów Jubileuszu 100-lecia Nadania Praw Miejskich Miastu Otwock. Jak czytamy w jej uzasadnieniu: „Władze miasta planują wiele wydarzeń kulturalnych, sportowych i turystycznych, uświetniających ten zacny jubileusz. Stuletnia historia Otwocka zasługuje na szczególne uhonorowanie”.

Na razie zaczęło się od uruchomienia specjalnej strony internetowej poświęconej obchodom jubileuszu, która ma też ułatwić kontakt z mieszkańcami. Znajdują się tu trzy propozycje logo na 100-lecie miasta, na które można głosować w plebiscycie ogłoszonym przez władze Otwocka.

– Te propozycje logotypów zostały opracowane przez pracowników urzędu miasta. Mamy świetnych, doświadczonych grafików, z których umiejętności korzystamy. W mojej ocenie im więcej propozycji, tym wybór jest trudniejszy, dlatego nasza propozycja jest taka, żeby na jeden z tych opracowanych logotypów mieszkańcy miasta, którzy mają dostęp do internetu, mogli zagłosować – poinformowała na sesji 30 czerwca wiceprezydent Agnieszka Wilczek.

Radni zasugerowali, aby wziąć także pod uwagę propozycje logo zaprojektowane przez mieszkańców.

– Czasu już nie mamy, jesteśmy w połowie roku. Powinniśmy przygotować program jubileuszu, materiały, dokumenty przetargowe, ten logotyp powinien być wybrany jak najszybciej. Możemy to przemyśleć, zajmie się już tym komitet organizacyjny, który powoła prezydent. Ten komitet w dużej mierze będzie opracowywał program obchodów. Myślę, że również pochyli się nad kwestią ostatecznej propozycji logo, która uzyska największą liczbę głosów. Na razie pracujemy siłami pracowników urzędu miasta – zaznaczyła wiceprezydent.

Podczas sesji radni wytypowali ze swojego grona dwóch przedstawicieli, którzy będą uczestniczyć w pracach komitetu organizacyjnego. Zgłoszono czterech kandydatów: Czesława Woszczyka, Wojciecha Dziewanowskiego, Przemysława Bogusza (który się wycofał) oraz Marka Leśkiewicza. Najwięcej głosów od radnych otrzymali: Wojciech Dziewanowski i Czesław Woszczyk, i to oni będą uczestniczyć w pracach komitetu jako przedstawiciele rady miasta.

Mieszkańcy oprócz głosowania na logo mogą także zgłosić swój pomysł na wydarzenie czy imprezę z okazji uczczenia obchodów 100-lecia miasta lub wysłać zdjęcia rodzinne do tworzonego archiwum mieszkańców Otwocka z okazji jubileuszu. Szczegóły akcji na stronie www.100latotwocka.pl/news

 • Arek says:

  Trzecia propozycja jest fantastyczna! Rodem z wczesnego PRL w jakims PGR-rze. “Mamy świetnych, doświadczonych grafików, z których umiejętności korzystamy” – chyba kończyli niedzielne szkółki dla grafików!

 • rob says:

  Jubileuszowe logo za ciezkie pieniadze nie poprawi marnego wizerunku miasta ze zlym zarzadem

  • Membrana says:

   100/100% zgodnośći!!!!

 • Mazzieh says:

  Od patrzenia na nie można dostać raka… Kto to wybrał?

 • M says:

  Czy kiedykolwiek byliście w jakiejś agencji kreatywnej w tym dziesięcioleciu??? Nie wiem kto to wytworzył i zaakceptował, ale chyba minął się z powołaniem. Wstyd:(

5 thoughts on “Wybierz logo urodzinowe”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl