Ostatnie dni na zgłoszenia!

Jeszcze tylko do 31 lipca przyjmowane są zgłoszenia do Konkursu dla Najlepszych Przedsiębiorców Powiatu Otwockiego. Jest, o co walczyć! Laureaci Nagrody w kategoriach: Pracodawca roku, Filantrop roku, Debiut roku z rąk Starosty Otwockiego Mirosława Pszonki otrzymają statuetki – „Buzdygan Marszałka Bielińskiego”.

baner2015

Nagrodę przyznaje Starosta Otwocki oraz Rektor Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie w wyniku ogłoszonego konkursu w celu wyróżnienia osób fizycznych i prawnych, działających na terenie Powiatu Otwockiego, wykazujących się osiągnięciami w zakresie przeciwdziałania bezrobociu, aktywizacji lokalnego rynku pracy, promocji gospodarczej Powiatu Otwockiego w kraju i za jego granicami, a także w zakresie wspierania życia społecznego, szczególnie poprzez współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Dodatkowymi celami są:

 • promocja działalności gospodarczej prowadzącej do wzrostu potencjału i konkurencyjności Powiatu Otwockiego;
 • wspieranie rozwoju gospodarki poprzez promowanie dobrych praktyk w zakresie przedsiębiorczości;
 • pobudzanie lokalnej gospodarki do wprowadzania nowoczesnych technologii produkcji, metod zarządzania, współpracy z sektorami: nauki, administracji i społecznym.

Kategorie Nagród Starosty Otwockiego:

 1. Pracodawca roku – przedsiębiorca wyróżniający się na terenie powiatu otwockiego działaniami na rzecz przeciwdziałania bezrobociu na terenie powiatu otwockiego i aktywizacji lokalnego rynku pracy, który dzięki prowadzonej przez siebie działalności może stanowić wzór dla przedsiębiorców w kraju i zagranicą, promując tym samym Powiat Otwocki;
 2. Debiut roku – przedsiębiorca rozpoczynający swoją działalność na terenie powiatu otwockiego (rejestracja firmy najpóźniej na dwa lata przed rokiem poprzedzającym rok zgłoszenia do nagrody) i wykazujący się osiągnięciami w prowadzonej działalności, przede wszystkim w niszowych obszarach gospodarki i biznesu;
 3. Filantrop roku – przedsiębiorca wyróżniający się na terenie powiatu otwockiego udzielaniem pomocy finansowej lub materialnej na rzecz osób potrzebujących, organizacji społecznych, rozwoju różnych dziedzin życia społecznego na terenie powiatu otwockiego.

 

Kategorie Nagród Rektora:

 1. Innowator Roku – przedsiębiorca wyróżniający się na terenie powiatu otwockiego wprowadzaniem nowych rozwiązań technologicznych, usprawniających pracę przedsiębiorstwa i ulepszających produkt, stosujący nowoczesne metody pracy, a także wykazujący się udziałem w projektach badawczych i celowych, współpracą z ośrodkami naukowymi, parkami technologicznymi, itp.;
 2. Bizneswoman – przedsiębiorca – kobieta wyróżniająca się na terenie powiatu dynamiką prowadzenia działalności, wzorowym prowadzeniem i rozwojem przedsiębiorstwa; zaangażowaniem w życie społeczne, wspieranie nauki;
 3. Biznes Rodzinny – pracodawca działający w obrębie mikro przedsiębiorczości, zatrudniający rodzinę i bliskich, wyróżniający się uwzględnianiem praw rodziców-pracowników oraz pielęgnowaniem wartości rodzinnych (urlopy macierzyńskie i gwarancją powrotu do pracy, elastyczne godziny pracy itp.
 4. Aktywny NGO – organizacja pozarządowa działająca na terenie powiatu otwockiego, organizacja pozarządowa działająca na rzecz podmiotów działających na terenie powiatu otwockiego, wyróżniający się wysoką aktywnością w swojej działalności oraz zaangażowaniem społecznym.
 • Zgłoszenia do wyżej wymienionych kategorii należy dokonywać poprzez uzupełnienie i przekazanie wniosku o nagrodę wraz z załącznikami.
 • Zgłoszenia w kategoriach: pracodawca roku, filantrop roku, debiut roku należy składać w Kancelarii Starostwa Powiatowego w Otwocku, ul. Górna 13, 05-400 Otwock.
 • Zgłoszenia w kategoriach: innowator roku, bizneswoman, biznes rodzinny, aktywny NGO należy składać w Rektoracie Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie, ul. Sienkiewicza 4, 05-410 Józefów.
 • Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 31 lipca br.

 

Patronat medialnym Konkursu dla Najlepszych Przedsiębiorców Powiatu Otwockiego jest Linia Otwocka.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.