Ostatnie dni na zgłoszenia!

Jeszcze tylko do 31 lipca przyjmowane są zgłoszenia do Konkursu dla Najlepszych Przedsiębiorców Powiatu Otwockiego. Jest, o co walczyć! Laureaci Nagrody w kategoriach: Pracodawca roku, Filantrop roku, Debiut roku z rąk Starosty Otwockiego Mirosława Pszonki otrzymają statuetki – „Buzdygan Marszałka Bielińskiego”.

baner2015

Nagrodę przyznaje Starosta Otwocki oraz Rektor Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie w wyniku ogłoszonego konkursu w celu wyróżnienia osób fizycznych i prawnych, działających na terenie Powiatu Otwockiego, wykazujących się osiągnięciami w zakresie przeciwdziałania bezrobociu, aktywizacji lokalnego rynku pracy, promocji gospodarczej Powiatu Otwockiego w kraju i za jego granicami, a także w zakresie wspierania życia społecznego, szczególnie poprzez współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Dodatkowymi celami są:

 • promocja działalności gospodarczej prowadzącej do wzrostu potencjału i konkurencyjności Powiatu Otwockiego;
 • wspieranie rozwoju gospodarki poprzez promowanie dobrych praktyk w zakresie przedsiębiorczości;
 • pobudzanie lokalnej gospodarki do wprowadzania nowoczesnych technologii produkcji, metod zarządzania, współpracy z sektorami: nauki, administracji i społecznym.

Kategorie Nagród Starosty Otwockiego:

 1. Pracodawca roku – przedsiębiorca wyróżniający się na terenie powiatu otwockiego działaniami na rzecz przeciwdziałania bezrobociu na terenie powiatu otwockiego i aktywizacji lokalnego rynku pracy, który dzięki prowadzonej przez siebie działalności może stanowić wzór dla przedsiębiorców w kraju i zagranicą, promując tym samym Powiat Otwocki;
 2. Debiut roku – przedsiębiorca rozpoczynający swoją działalność na terenie powiatu otwockiego (rejestracja firmy najpóźniej na dwa lata przed rokiem poprzedzającym rok zgłoszenia do nagrody) i wykazujący się osiągnięciami w prowadzonej działalności, przede wszystkim w niszowych obszarach gospodarki i biznesu;
 3. Filantrop roku – przedsiębiorca wyróżniający się na terenie powiatu otwockiego udzielaniem pomocy finansowej lub materialnej na rzecz osób potrzebujących, organizacji społecznych, rozwoju różnych dziedzin życia społecznego na terenie powiatu otwockiego.

 

Kategorie Nagród Rektora:

 1. Innowator Roku – przedsiębiorca wyróżniający się na terenie powiatu otwockiego wprowadzaniem nowych rozwiązań technologicznych, usprawniających pracę przedsiębiorstwa i ulepszających produkt, stosujący nowoczesne metody pracy, a także wykazujący się udziałem w projektach badawczych i celowych, współpracą z ośrodkami naukowymi, parkami technologicznymi, itp.;
 2. Bizneswoman – przedsiębiorca – kobieta wyróżniająca się na terenie powiatu dynamiką prowadzenia działalności, wzorowym prowadzeniem i rozwojem przedsiębiorstwa; zaangażowaniem w życie społeczne, wspieranie nauki;
 3. Biznes Rodzinny – pracodawca działający w obrębie mikro przedsiębiorczości, zatrudniający rodzinę i bliskich, wyróżniający się uwzględnianiem praw rodziców-pracowników oraz pielęgnowaniem wartości rodzinnych (urlopy macierzyńskie i gwarancją powrotu do pracy, elastyczne godziny pracy itp.
 4. Aktywny NGO – organizacja pozarządowa działająca na terenie powiatu otwockiego, organizacja pozarządowa działająca na rzecz podmiotów działających na terenie powiatu otwockiego, wyróżniający się wysoką aktywnością w swojej działalności oraz zaangażowaniem społecznym.
 • Zgłoszenia do wyżej wymienionych kategorii należy dokonywać poprzez uzupełnienie i przekazanie wniosku o nagrodę wraz z załącznikami.
 • Zgłoszenia w kategoriach: pracodawca roku, filantrop roku, debiut roku należy składać w Kancelarii Starostwa Powiatowego w Otwocku, ul. Górna 13, 05-400 Otwock.
 • Zgłoszenia w kategoriach: innowator roku, bizneswoman, biznes rodzinny, aktywny NGO należy składać w Rektoracie Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie, ul. Sienkiewicza 4, 05-410 Józefów.
 • Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 31 lipca br.

 

Patronat medialnym Konkursu dla Najlepszych Przedsiębiorców Powiatu Otwockiego jest Linia Otwocka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.