Pary na medal

Szczęśliwi czasu nie liczą – w przypadku par, które w tym roku obchodzą jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego, te słowa nabierają szczególnego znaczenia. W dowód uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny 14 par zostało uhonorowanych medalami państwowymi.

pary

Uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie odbyła się w sobotę, 4 lipca w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku.

– Minęło ponad 50 lat, kiedy wzięliście na swoje barki zaszczytny i piękny obowiązek utworzenia nowej rodziny, przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Wam, Drodzy Jubilaci, życie na pewno nie poskąpiło ciężkich przeżyć, ale nam dało tę możliwość, abyśmy dziś razem z Wami mogli świętować ten piękny jubileusz i z dumą patrzymy na to wszyscy. Za trud i poświęcenie na pewno wdzięczne są wam dziś wasze dzieci, a Urząd Miasta w Otwocku w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny wystąpił do Prezydenta RP o wyróżnienie Was poprzez odznaczenie medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Życzę Państwu dalszych lat w dobrym zdrowiu i serdecznej, rodzinnej atmosferze – mówiła do jubilatów Beata Boczarska, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Otwocku.

Do życzeń i gratulacji przy-łączyli się też prezydent Zbigniew Szczepaniak i wiceprzewodniczący rady miasta Czesław Woszczyk, którzy odznaczyli małżonków medalami państwowymi za długoletnie pożycie. Urząd Stanu Cywilnego przygotował część artystyczną, w której wystąpiły pary taneczne ze szkoły tańca Fast Step należącej do uczniowskiego klubu sportowego Batory w Otwocku prowadzonej przez Adama Gałązkę. Na zakończenie na jubilatów i ich rodziny, które towarzyszyły im w tej uroczystości, czekał poczęstunek.

 • Jubileusz obchodzą:
  Państwo Janina i Roman Borkowscy
  Państwo Irena i Zygmunt Brojkowie
  Państwo Irena i Jan Gwiazda
  Państwo Jadwiga i Jan Hajdaccy
  Państwo Wanda i Wiesław Kurek
  Państwo Janina i Aleksander Nizkołek
  Państwo Krystyna i Andrzej Pielak
  Państwo Teodozja i Eugeniusz Piętka
  Państwo Alina i Czesław Pietraników
  Państwo Zofia i Krzysztof Rączka
  Państwo Sabina i Eugeniusz Skierkowscy
  Państwo Teresa i Bonifacy Sokołowscy
  Państwo Krystyna i Jerzy Sokół
  Państwo Krystyna i Jerzy Witan

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.