Odzyskany sprzęt czeka w komendzie

Policja poszukuje właścicieli skradzionych przedmiotów. Wśród nich jest sprzęt budowlany i rowery. Jeśli rozpoznajesz swoją własność, zgłoś się do Komendy Powiatowej Policji w Otwocku!

sprzet3

Kilka dni temu otwoccy kryminalni zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który wszedł już w konflikt z prawem.

– Został zatrzymany przy okazji zupełnie innej sprawy, ale podczas przeszukania lokalu, w którym mieszkał, funkcjonariusze zwrócili uwagę na dużą liczbę elektronarzędzi – mówi komisarz Jarosław Sawicki z otwockiej komendy policji.

W mieszkaniu znajdowały się m.in. wiertarki, szlifierki i inny sprzęt budowlany, a także sprzęt multimedialny. Stróżom prawa wydało się to podejrzane. Kiedy sprawdzili jedno z urządzeń, okazało się, że zostało ono jakiś czas temu skradzione. Dlatego policjanci zabezpieczyli elektronarzędzia pochodzące z kradzieży. Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego wyjaśniają tę sprawę i proszę o pomoc w ustaleniu właścicieli urządzeń.

– Osoby, które rozpoznają swoją własność, proszone są o kontakt z prowadzącym dochodzenie komisarzem Mariuszem Marciniakiem – mówi Sawicki. Można się skontaktować pod nr tel. 22 604 12 55. Policjanci szukają też właścicieli niedawno odnalezionych rowerów. – Również pochodzą one z kradzieży – dodaje komisarz Sawicki. Rowery zabezpieczono w lipcu. – Poszkodowani właściciele mogą odebrać je w komendzie – zapewnia komisarz. I  przestrzega przed kupowaniem roweru, który pochodzi z kradzieży. – Kupno takiego jednośladu również jest  przestępstwem – podkreśla.

Otwoccy policjanci zwracają się także z prośbą do mieszkańców o przekazywanie informacji mogących pomóc w zatrzymaniu rowerowych złodziei.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.