Parking na Sikorskiego i Lecha

Koniec z parkowaniem aut na chodnikach i z mandatami za łamanie przepisów drogowych. Przy ul. Sikorskiego i Lecha na osiedlu Ługi powstaną dodatkowe miejsca do parkowania, co ułatwi życie mieszkańcom, szczególnie kierowcom.
Podczas wizji lokalnej udało się znaleźć około 20 odatkowych miejsc do parkowania
Podczas wizji lokalnej udało się znaleźć około 20 dodatkowych miejsc do parkowania

Mieszkańcy tej części osiedla Ługi wielokrotnie skarżyli się na brak miejsc do parkowania i problemy komunikacyjne, zwłaszcza od kiedy na ul. Lecha wprowadzono ruch jednokierunkowy. Sprawą zajął się radny Marcin Kraśniewski, przewodniczący komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego. Z jego inicjatywy urząd miasta przygotował koncepcję budowy nowych miejsc parkingowych przy ul. Lecha. Jednak nieuregulowany stan prawny terenów, których samodzielnym właścicielem nie jest ani miasto, ani Otwocka Spółdzielnia Mieszkaniowa utrudnia rozwiązanie problemu.
6 lipca radni z komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego wybrali się na Ługi. Razem z mieszkańcami osiedla, przedstawicielami OSM, pracownikami urzędu miasta i prezydentem rozważali, gdzie jeszcze można wybudować nowe miejsca do parkowania. Okazało się, że najłatwiej zrobić to przy ul. Sikorskiego przy skrzyżowaniu z ul. Lecha. Tam po jednej stronie można wybudować 14 miejsc postojowych, a po drugiej – pięć. – Gdyby to zrobić w ramach zgłoszenia, nie potrzeba żadnych projektów, miejsca parkingowe można wtedy zrobić szybciej – mówił podczas spotkania wiceprezes OSM Jakub Sudoł. Takie rozwiązanie zostało przez wszystkie strony zaakceptowane. Kilka dodatkowych miejsc dla aut powstanie jeszcze przy ul. Lecha naprzeciwko poczty i apteki. Ruch w tej części osiedla ma usprawnić tymczasowa droga wokół budynku przy ul. Lecha 2, gdzie znajdują się punkty usługowe.

– Spółdzielnia ma wystąpić do władz miasta o tymczasową drogę na zasadzie porozumienia. To usprawni ruch. Kierowcy którzy przyjeżdżają do apteki czy poczty, nie będą musieli przejeżdżać całą ulicą Lecha w kierunku ul. Danuty i objazdu, tylko będą wyjeżdżali wcześniej na ul. Sikorskiego. W tym miejscu na ul. Lecha zostanie obniżony krawężnik, żeby taki przejazd był możliwy – wyjaśnia Andrzej Hałaczkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie miasta.

Ta zmiana zostanie wprowadzona najszybciej, bo jeszcze w lipcu.
Na nowe miejsca parkingowe trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. – Teraz będziemy ustalali ze spółdzielnią, w jakim trybie i kiedy mogą zostać wybudowane miejsca postojowe przy ul. Sikorskiego. Co do miejsc przy ul. Lecha, to najpierw musimy się spotkać z właścicielami cząstkowych udziałów w tej nieruchomości. Jeśli oni wyrażą zgodę, to sprawa będzie do załatwienia – informuje naczelnik.
W ten sposób problem braku miejsc do parkowania przy ul. Lecha zostanie częściowo rozwiązany. Radny Marcin Kraśniewski zapowiada, że będzie domagał się budowy kolejnych parkingów.

– Będę jeszcze walczył o znalezienie dodatkowych miejsc do parkowania, tak aby wszyscy mieszkańcy mieli gdzie parkować. Na pewno tego tak nie zostawię, bo teraz tylko na początku ul. Lecha problem będzie rozwiązany – powiedział w rozmowie z „Linią” przewodniczący komisji spraw społecznych.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.