Szykują szkołę na rozpoczęcie roku

We wrześniu józefowscy uczniowie rozpoczną naukę w nowej szkole podstawowej. Trwa właśnie remont w odzyskanych przez miasto od Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej budynkach przy ul. Sienkiewicza 2. W ubiegłym tygodniu radni z burmistrzem kontrolowali postęp prac budowlanych.
Radni interesowali się wszystkim. Nie omieszkali nawet sprawdzić, co dzieje się w suterenie
Radni interesowali się wszystkim. Nie omieszkali nawet sprawdzić, co dzieje się w suterenie

Radni przeprowadzili skrupulatną kontrolę. Byli bardzo dociekliwi – zaglądali do każdego pomieszczenia. Interesowało ich wszystko, od koloru farby na ścianach po wyposażenie sal gimnastycznych. Chcieli nawet sprawdzić, jak będzie wyglądał pokój dla nauczycieli. Widocznie liczą każdą wydawaną na ten cel złotówkę.

A na remont pójdzie ich całkiem dużo, bo wartość samych prac budowlanych obciąży budżet miasta kwotą blisko 900 tys. zł. Roboty uzupełniające to kolejne 67 650 zł. Do tego trzeba doliczyć wyposażenie placówki (koszt około 200 tys. zł) i zakup komputerów do nauki.

Ze względu na możliwość zwolnienia z podatku VAT sprzęt ten zostanie kupiony przez szkołę, której miasto przekazało na ten cel 104 tys. zł. Ponadto budynek przy ul. Sienkiewicza zostanie podłączony do miejskiej sieci światłowodowej. Tak więc tylko w tym roku doprowadzenie szkoły do stanu, w którym będzie można przyjąć pierwszych uczniów, kosztować będzie około 1,3 mln zł.

To jeszcze nie koniec wydatków. Na przyszły rok zaplanowana została termomodernizacja głównego budynku wraz z ociepleniem fundamentów oraz modernizacja kotłowni. Na ten cel miasto spodziewa się pozyskać dotację ze środków unijnych.

– Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem przewidzianym w umowie – poinformowała Joanna Iwanik z Referatu Realizacji Projektów nadzorująca projekt modernizacji. – Zakończenie prac budowlanych powinno nastąpić do 27 lipca. Natomiast wyposażenie obiektów w meble i pomoce dydaktyczne powinniśmy zakończyć do 25 sierpnia – dodała. Nowa Szkoła Podstawowa nr 2 im. Romualda Traugutta w roku szkolnym 2015/2016 przyjmie osiem klas pierwszych i dwie drugie. Docelowo placówka będzie mogła pomieścić około 200 uczniów w klasach 1-3.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.