Powrót „Rokiego”

Po półtorarocznej przerwie do Józefowa wraca Robert Rokicki. Doświadczony zawodnik ma ponownie objąć funkcję trenera drugiego zespołu Józefovii a także wzmocnić na boisku drużynę prowadzoną przez Łukasza Poszalskiego.

Robert Rokicki znów zagra w Józefowie
Robert Rokicki znów zagra w Józefowie

Roberta Rokickiego nie trzeba chyba kibicom przedstawiać. 32-letni pomocnik i obrońca grał już w Józefowie przez dwa i pół sezonu, będąc także opiekunem rezerw. Teraz „Roki” znów będzie dbał o wyniki drugiego zespołu, a swoim doświadczeniem w grze wspomoże drużynę w okręgówce. – Nadal naszą filozofią jest to, by w Józefovii grali wychowankowie, ale od Roberta Rokickiego mogą się dużo nauczyć – mówi prezes klubu Edyta Mika-Wilk. Rokicki ma także wspomóc Łukasza Poszalskiego, gdy ten będzie na urlopie. Jak na razie pierwszy trener Józefovii ma lekki ból głowy – frekwencja na treningach nie jest zachwycająca.

– Gramy w okręgówce, chłopaki nie mają stypendiów za grę, są wakacje, więc cudów nie można się spodziewać. W dodatku część z zawodników jest także trenerami różnych grup młodzieżowych, więc być może w pełnym składzie będziemy grać i trenować dopiero we wrześniu… – mówi Łukasz Poszalski.

Trener Józefovii liczy na powrót zawodników, którzy ostatnio byli kontuzjowani, m.in. Łukasza Rychlicy i Michała Orowieckiego. Nie wiadomo, czy jesienią w Józefowie zagra Adam Krupiński, który wiosną był na wymianie studenckiej w Niemczech. Napastnik nie podjął jeszcze decyzji w sprawie swojej przyszłości, ale pewne jest, że wszyscy w klubie przyjmą go z otwartymi ramionami. Pierwszy mecz w nowym sezonie „Józa” zagra z Łochowem. Przypomnijmy, że remis z tym zespołem spowodował, iż zespół zajął miejsce spadkowe i dopiero kwestie pozasportowe utrzymały go w okręgówce.

– To trochę boli, że utrzymania nie zawdzięczamy sobie… Mam nadzieję, że wyciągnęliśmy wnioski i w nowym sezonie zagramy dużo mądrzej – podkreśla trener Poszalski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.