Budowa w agonii przy Begonii

Tempo budowy nowej przychodni zdrowia przy ul. Begonii 10 w Marysinie Wawerskim wcale nie jest budujące. Firma, która zobowiązała się postawić ją w 270 dni, guzdrze się i może nie zdążyć na czas. – Nie jest dotrzymany termin, nie będzie wypłacona kolejna transza należności – postraszyła kierownika budowy Maria Kąkol, dyrektor Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego.

Na ścianach zewnętrznych są już położone tynki, które trzeba jeszcze pomalować  zgodnie z wizją architekta
Na ścianach zewnętrznych są już położone tynki, które trzeba jeszcze pomalować zgodnie z wizją architekta

Marysin Północny potrzebuje przychodni. Niestety, wiele wskazuje na to, że mieszkańcy osiedla długo jeszcze będą  czekać na nową placówkę. Firma, która ją buduje, zaliczy spory poślizg. Na blisko trzy tygodnie przed terminem realizacji inwestycji plac budowy odwiedziła Maria Kąkol, dyrektor Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego. Wtedy zrozumiała, że przychodnia nie powstanie na czas.

– Byłam tu miesiąc wcześniej i niewiele się zmieniło, chociaż szef firmy obiecywał, że będzie więcej pracowników. Nie jest dotrzymany termin, nie będzie wypłacona kolejna transza należności – powiedziała kierownikowi budowy. Czy ta groźba przyspieszy prace?

Na budowie roboty są rozgrzebane. Nie we wszystkich pomieszczeniach są założone ościeżnice i drzwi. W jednych jest już terakota na podłogach lub glazura na ścianach, w innych jeszcze straszy surowy beton. Podwieszony sufit jest tylko w części budynku, tam, gdzie go nie ma, widać odsłonięte przewody wentylacyjne. Ściany zewnętrzne co prawda otynkowano, ale nie są one jeszcze pomalowane. Dopiero teraz rozpoczęto wznoszenie ogrodzenia, a na terenie trzeba jeszcze przygotować miejsca parkingowe dla samochodów personelu.

Powstająca nowa przychodnia to dwukondygnacyjny budynek (kubatura prawie 4,9 tys. m3 i blisko 900 m2 powierzchni), w którym znajdą się nowocześnie wyposażone gabinety: stomatologiczne, podstawowej opieki zdrowotnej, pediatryczne. Na piętrze przygotowane będą pomieszczenia służące potrzebom domu dziennego pobytu osób starszych i samotnych. Koszt tej budowy to 2,9 mln zł. Oddanie jej do użytku ma znacznie poprawić funkcjonowanie osiedlowej przychodni, dotąd mieszczącej się w ciasnych pomieszczeniach przy ul. Korkowej. Inwestycja powstaje w pobliżu nowych budynków mieszkaniowych wtłoczonych w stare wysokie osiedle Marysina Północnego, pacjentów więc na pewno nie zabraknie.

One thought on “Budowa w agonii przy Begonii

  • 28 sierpnia 2015 o 09:09
    Permalink

    Robim co mozem 🙂 pozdrawiam 🙂 i prosimy bez kolejnych zmian 🙂

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.