Cierpliwość się skończyła

Z piłkarskiej mapy powiatu otwockiego znika kolejny klub. Działacze Gromu Lipowo postanowili przenieść siedzibę klubu z gminy Wiązowna do stolicy.

Piłkarze Gromu Lipowo (niebieskie koszulki) od tego sezonu będą grać jako Grom Warszawa
Piłkarze Gromu Lipowo (niebieskie koszulki) od tego sezonu będą grać jako Grom Warszawa

Po siedmiu latach od momentu założenia klubu działacze Gromu Lipowo zdecydowali się na zmianę lokalizacji. Od najbliższego sezonu klub będzie funkcjonował w stolicy jako Grom Warszawa. Powodem decyzji jest brak odpowiedniego wsparcia ze strony władz gminy Wiązowna.

– Jak zaczynaliśmy, to były wójt (Marek Jędrzejczak – przyp. red.) stwierdził, że jeśli klub utrzyma się przez rok, to wówczas będziemy mogli liczyć na pomoc. Wkrótce zaczniemy ósmy sezon, w tym czasie zmienili się kolejni wójtowie, a wsparcia jak nie było, tak nie ma – mówi szkoleniowiec Gromu i jeden z założycieli klubu Andrzej Lisiak.

Warszawski kierunek przeprowadzki nie jest przypadkowy. Zespół Gromu, który nie ma swojego obiektu, przez niemal cały poprzedni sezon funkcjonował na boisku przy Zespole Szkół im. Michała Konarskiego. Tam też będzie działał dalej, rozgrywając swoje mecze zarówno w lidze okręgowej, jak i w klasie B – bo od tego sezonu do rozgrywek przystępuje zespół rezerw Gromu.

– Chcemy iść dalej, rozwijać się, ale u nas nie było na to warunków. Dlatego zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę do Warszawy. Tu powinniśmy mieć zdecydowanie lepiej – uważa trener Lisiak. – Jest duży żal, że tak to zostało rozwiązane i musieliśmy opuścić miejsce, w którym nasza historia się rozpoczęła – dodaje.

Ekipę Gromu będzie można jednak dalej oglądać w starciu z lokalnymi ekipami występującymi w lidze okręgowej. – Bardzo chciałbym podziękować wszystkim, którzy nam kibicowali i dobrze życzyli przez te wszystkie lata. Mam nadzieję, że mimo decyzji, jaką podjęliśmy, wielu ludzi będzie nadal obserwować nasze poczynania – mówi trener Lisiak.

One thought on “Cierpliwość się skończyła

 • 14 sierpnia 2015 o 07:54
  Permalink

  Radni Kwiatkowski i Stanaszek z tego co widzę twardo grają, karma ich kiedyś spodka. Wzieli by się za robotę i zrobili coś dobrego dla tego Miasta a przy okazji nie utrudniali by tego innym.
  Wyliczyłem liczne sukcesy tych radnych m.in
  -Skarga na radnych
  -skargi na przewodniczących
  – skargi na wszystko co się w urzędzie rusza

  Wyszli by z jakąś inicjatywą bo od niespełna roku nic innego nie pada z ich ust tylko obelgi i utrudnianie pracy innym

  Ja za takich radnych dziękuję.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.