Mieszkańcy mogą spać spokojnie

Nad naszym bezpieczeństwem czuwa już nowy, wymagający i odważny szeryf! Inspektor Dariusz Zalesiński został nowym komendantem Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. W środę, 29 lipca funkcjonariusze, pracownicy wymiaru sprawiedliwości i samorządowcy uroczyście powitali nowego szefa.

Insp. Dariusz Zalesiński został nowym komendantem otwockiej policji. Do niedawna pełnił taką samą funkcję w Grodzisku Mazowieckim
Insp. Dariusz Zalesiński został nowym komendantem
otwockiej policji. Do niedawna pełnił taką samą funkcję w Grodzisku Mazowieckim

Przestępcy będą drżeć ze strachu, ponieważ insp. Zalesiński ma doświadczenie w tropieniu bandytów. Ponad 22 lata temu zaczynał służbę jako posterunkowy w komendzie na Żoliborzu. Potem ścigał przestępców na Bielanach. Przeszedł tu wszystkie szczeble kariery zawodowej, aż do stanowiska pierwszego zastępcy komendanta – tę funkcję pełnił przez kilka lat. Potem został przeniesiony. Przez ostatnie trzy lata pełnił obowiązki komendanta policji w Grodzisku Mazowieckim. Niedawno awansował ze stopnia młodszego inspektora na inspektora. Z awansem przyszły też kolejne zmiany. Komenda Stołeczna Policji w Warszawie zdecydowała, że 45-letni insp. Dariusz Zalesiński świetnie wykorzysta swoje doświadczenie i umiejętności kierownicze w otwockiej komendzie.

W środę, 29 lipca o godz. 13 przed Komendą Powiatową Policji przy ul. Pułaskiego 7a w Otwocku odbyło się uroczyste powitanie nowego szefa. W spotkaniu uczestniczyli otwoccy funkcjonariusze, samorządowcy, a także prokurator rejonowy Jolanta Łubkowska, podinsp. Hubert Kowalczewski, zastępca komendanta stołecznego policji w Warszawie, oraz podinsp. Andrzej Karpiński, pierwszy zastępca komendanta otwockiej policji, który przez ostatnie dwa miesiące samodzielnie kierował jednostką, pełniąc obowiązki komendanta. Za tę wyjątkową służbę podziękował mu podinsp. Hubert Kowalczewski ze stołecznej komendy policji w Warszawie. Podkreślił on również, że insp. Dariusz Zalesiński ma wiele zapału do pracy.

– Nie obawiam się o otwocką jednostkę, bo insp. Zalesiński jest nie tylko wymagającą, ale także nieustraszoną w działaniach osobą. Jestem przekonany, że ta współpraca będzie owocna dla wszystkich, także dla samorządów – mówi podinsp. Kowalczewski.

Nowy komendant podziękował za zaufanie i zapewnił, że postara się sprostać postawionym przed nim zadaniom. – Przychodzę do otwockiej komendy pełen otwartości i zapału, bo poczucie bezpieczeństwa ponad 120 tysięcy mieszkańców powiatu otwockiego jest dla mnie najważniejsze. Dlatego proszę o kredyt zaufania – mówi insp. Dariusz Zalesiński.

5 komentarzy do “Mieszkańcy mogą spać spokojnie

 • 20 sierpnia 2015 o 21:41
  Permalink

  Tak jak w Alternatywach „Nad wszystkim czuwać będzie gospodarz domu .On zrobić krzywdy nie da nikomu.Każdemu pomoże , Mój Boże !!

  Odpowiedz
 • 27 grudnia 2015 o 10:16
  Permalink

  A przede wszystkim podwyższy statystyki i ochroni swoich

  Odpowiedz
 • 28 stycznia 2016 o 14:29
  Permalink

  Dlaczego jeszcze nie poinformowano ze komendacika juz nie ma? Komendant odszedł a smród pozostał.

  Odpowiedz
  • 28 stycznia 2016 o 14:30
   Permalink

   Dlatego, bo jednak go nie odwołano

   Odpowiedz
   • 28 stycznia 2016 o 14:38
    Permalink

    A szkoda, bo tu potrzeba człowieka z powołaniem a nie przenoszonego z miejsca na miejsce tzw.sprzatacza

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.