200 lat, pani Aleksandro!

Przeżyła dwie wojny światowe, była świadkiem rozkwitu i upadku komunizmu w Polsce. Aleksandra Sokół z Augustówki (gm. Osieck) obchodziła w tym miesiącu setne urodziny i jest jedną z siedmiorga ponadstuletnich mieszkańców w powiecie otwockim.

100-lat

Nieczęsto zdarza się, by z racji obchodzonych jubileuszy tradycyjnie śpiewane „Sto lat” modyfikowano na potrzeby chwili w sekwencji życzeń na „dwieście lat”, a tak właśnie się stało w czwartek, 13 sierpnia w Augustówce, gdzie mieszkanka tej miejscowości Aleksandra Sokół obchodziła setny jubileusz swoich urodzin. W tym wyjątkowym dla jubilatki dniu towarzyszyła jej najbliższa rodzina. Pani Aleksandra dochowała się dwójki dzieci, trójki wnucząt oraz czwórki prawnucząt.

W celu uhonorowania mieszkanki do Augustówki przybyła wójt gminy Osieck Karolina Zowczak wraz z przewodniczącym rady gminy Adamem Kowalskim. W uroczystości wzięły udział także przedstawicielki otwockiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Samorządowcy życząc jubilatce kolejnych stu lat życia, nie kryli radości z powodu jej dobrego zdrowia. Później była tradycyjna lampka szampana i tort, a także pamiątkowe zdjęcie w otoczeniu rodziny i gości. A jaki przepis na długie życie ma pani Aleksandra Sokół?

– Zawsze byłam normalną osobą. Lubiłam się bawić jak inni, jednak nigdy nie piłam alkoholu. Każdy wiedział, że nienawidzę wódki. Teraz, jak czasem mnie coś boli, to musowo ździebko wypić, i to pomaga. Przez całe życie żyłam w zgodzie z innymi, a jeśli komuś coś zawiniłam, to niech Bóg mi wybaczy – powiedziała pani Aleksandra.

„Linia Otwocka” dołącza się do życzeń wszelkiej pomyślności i kolejnych wielu lat przeżytych w zdrowiu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.