Napadli na plaży na nastolatków

Czterech nastolatków wypoczywających na plaży w Józefowie sterroryzowanych nożem przez parę przestępców. Kobieta i mężczyzna zmusili ich do oddania telefonów i plecaków. Inni plażowicze, zaalarmowani przez 15-latków, powiadomili o zajściu komisariat policji w Józefowie. Po kilkunastu minutach napastnicy wpadli w ręce stróżów prawa.

noz

W poniedziałek, 10 sierpnia czworo 15-latków umówiło się na spotkanie na plaży nad rzeką Świder w okolicy ul. Telimeny w Józefowie. W pewnym momencie podeszła do nich 37-letnia kobieta i jej 31-letni wspólnik. Mężczyzna groził im nożem. Przestępcy zmusili nastolatków do oddania telefonów i plecaków. Potem kazali im wejść do rzeki, a sami rzucili się do ucieczki. Młodzi ludzie nie czekali, od razu wszczęli alarm.

– Na ich wezwanie odpowiedzieli inni plażowicze, którzy powiadomili o zdarzeniu komisariat w Józefowie – tłumaczy komisarz Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Funkcjonariusze od razu ruszyli tropem przestępczej pary. Pościg okazał się skuteczny, bo już po kilkunastu minutach od napadu policjanci z Józefowa i otwoccy wywiadowcy zatrzymali sprawców. – Tuż przed zatrzymaniem mężczyzna próbował pozbyć się noża, ale to mu się nie udało – mówi komisarz Sawicki.

– Przy 37-letniej kobiecie znaleziono jeden ze skradzionych na plaży telefonów – dodaje funkcjonariusz. Para trafiła do policyjnej celi. O dalszym postępowaniu zdecyduje prokurator. Okazało się, że kobieta i mężczyzna mają bogatą kartotekę. Niedawno kobieta okradła innego plażowicza na tej samej plaży, gdzie napadła ze swoim wspólnikiem na nastolatków. W sobotę, 8 sierpnia ukradła starszemu mężczyźnie telefon komórkowy oraz rower o wartości ponad 1 700 zł.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.