Emerytka ścięła latarnię

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło późnym popołudniem na rondzie drogi wojewódzkiej nr 801 w gminie Karczew. 88-letnia kobieta, kierująca mocno wysłużonym daewoo tico, straciła panowanie nad samochodem i ścięła latarnię. Teraz sąd zdecyduje, czy emerytka powinna zachować prawo jazdy.
88-letnia kobieta, która kierowała autem, na razie straciła prawo jazdy. Sąd zdecyduje, czy nadal może prowadzić pojazdy
88-letnia kobieta, która kierowała autem, na razie straciła prawo jazdy. Sąd zdecyduje, czy nadal może prowadzić pojazdy

Starsza pani wracała do domu w Warszawie w sobotę, 22 sierpnia. Po godz. 18 na rondzie na wysokości Otwocka Małego, w gminie Karczew, straciła panowanie nad pojazdem. Auto uderzyło w latarnię i zatrzymało się kilka metrów dalej.

– Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy o godz. 18. Zabezpieczyliśmy miejsce kolizji – mówi bryg. Krzysztof Tuszowski z otwockiej straży pożarnej.

Na miejsce przyjechały też policja i karetka pogotowia. Kobieta i pasażer wymagali pomocy medycznej. Na szczęście skończyło się na rozbitym samochodzie i lekkich obrażeniach.88-latka na razie straciła prawo jazdy i dowód rejestracyjny auta, bo jej stan zdrowia może nie pozwalać na prowadzenie pojazdów. Dlatego sprawa trafi do sądu.

– Sąd prawdopodobnie zleci badania dla kierowców i zdecyduje, czy kobieta będzie mogła nadal prowadzić samochód – mówi komisarz Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.