Lidl zawieszony

Powstanie nowego sieciowego supermarketu przy ul. Rzemieślniczej i Górnej w Otwocku pozostaje nadal w sferze planów. Lidl zawiesił postępowanie w sprawie otrzymania od starostwa pozwolenia na budowę.

lidl

Procedur administracyjnych nie da się ominąć. Kiedy odległość budynku Lidla od lasu została w projekcie budowlanym poprawiona, pojawił się inny problem. Teraz chodzi o niezgodność planowanego marketu z planem zagospodarowania przestrzennego.  Okazało się, że zaprojektowany supermarket jest zbyt duży w stosunku do wymaganej liczby miejsc parkingowych, jakie trzeba zapewnić w pobliżu tak dużego sklepu, zachowując odpowiednią powierzchnię terenów zielonych w okolicy. W tej sytuacji inwestor musiałby zmniejszyć powierzchnię usługową albo próbować dokupić miejsce pod parkingi.

Sytuacja jest trudna, ale nie patowa. Z uwagi na obowiązujące procedury Lidl na własne życzenie zawiesił w starostwie postępowanie o wydanie zgody na budowę supermarketu. Na jak długo i czy znajdzie rozwiązanie, to się dopiero okaże.

  • Krzysztof says:

    Uważam,że lepszy LIDlniż biedronki .Biedronka to najgorszy chłam jaki może być na świecie

  • m.s says:

    Syf, kiła i mogiła w tym Otwocku, totalna dziura i zadupie,skorumpowane wladze ktore dbaja tylko o wlasne interesy a nie o mieszkancow. Pieciu kupcow i ich prezes (z wladz miasta), paralizuja rozwoj miasta. przeciez ci co chca lidla i tak nie kupuja w malych sklepikach. Kogo stac na przeterminowane produkty 3 razy drozsze niz swieze w markecie. Wladze niszcza Otwock od dziesiecioleci, ci ludzie za 2 zlote sprzedadza wlasna matke. Cale zycie widze degradacje tego miasta. Powinni temu grajdolowi odebrac prawa miejskie. Zaorac i zasiac rzepe.

  • zztop says:

    kolejny raz okazuje się, że w tym mieście lokalne interesy wygrywają kosztem mieszkańców. Otwock pozostaje zaniedbaną dziurą w przenośni w dosłownie pod Warszawą

3 thoughts on “Lidl zawieszony”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl