Lidl zawieszony

Powstanie nowego sieciowego supermarketu przy ul. Rzemieślniczej i Górnej w Otwocku pozostaje nadal w sferze planów. Lidl zawiesił postępowanie w sprawie otrzymania od starostwa pozwolenia na budowę.

lidl

Procedur administracyjnych nie da się ominąć. Kiedy odległość budynku Lidla od lasu została w projekcie budowlanym poprawiona, pojawił się inny problem. Teraz chodzi o niezgodność planowanego marketu z planem zagospodarowania przestrzennego.  Okazało się, że zaprojektowany supermarket jest zbyt duży w stosunku do wymaganej liczby miejsc parkingowych, jakie trzeba zapewnić w pobliżu tak dużego sklepu, zachowując odpowiednią powierzchnię terenów zielonych w okolicy. W tej sytuacji inwestor musiałby zmniejszyć powierzchnię usługową albo próbować dokupić miejsce pod parkingi.

Sytuacja jest trudna, ale nie patowa. Z uwagi na obowiązujące procedury Lidl na własne życzenie zawiesił w starostwie postępowanie o wydanie zgody na budowę supermarketu. Na jak długo i czy znajdzie rozwiązanie, to się dopiero okaże.

3 komentarze do “Lidl zawieszony

 • 10 września 2015 o 10:20
  Permalink

  kolejny raz okazuje się, że w tym mieście lokalne interesy wygrywają kosztem mieszkańców. Otwock pozostaje zaniedbaną dziurą w przenośni w dosłownie pod Warszawą

  Odpowiedz
 • 19 września 2015 o 20:44
  Permalink

  Syf, kiła i mogiła w tym Otwocku, totalna dziura i zadupie,skorumpowane wladze ktore dbaja tylko o wlasne interesy a nie o mieszkancow. Pieciu kupcow i ich prezes (z wladz miasta), paralizuja rozwoj miasta. przeciez ci co chca lidla i tak nie kupuja w malych sklepikach. Kogo stac na przeterminowane produkty 3 razy drozsze niz swieze w markecie. Wladze niszcza Otwock od dziesiecioleci, ci ludzie za 2 zlote sprzedadza wlasna matke. Cale zycie widze degradacje tego miasta. Powinni temu grajdolowi odebrac prawa miejskie. Zaorac i zasiac rzepe.

  Odpowiedz
 • 20 września 2015 o 15:47
  Permalink

  Uważam,że lepszy LIDlniż biedronki .Biedronka to najgorszy chłam jaki może być na świecie

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.