Mandat dla ordynator szpitala

Rada powiatu już w komplecie. Podczas sesji 3 września ślubowanie złożyła ordynator oddziału pediatrycznego w Powiatowym Centrum Zdrowia lek. med. Małgorzata Wielopolska. Uzupełniła tym samym skład rady po rezygnacji Kacpra Kamińskiego.

wielop

Nowa radna to doświadczony i ceniony lekarz, któremu sprawy szpitala są bardzo bliskie. Jeśli chodzi o sprawy PCZ, zamierza trzymać rękę na pulsie,  i bacznie się przyglądać sytuacji szpitala. Jak sama mówi, decyzja o przyjęciu mandatu radnej była poniekąd efektem bezradności wobec tego, co się obecnie dzieje.

– Nie ukrywam, że po tym, co się stało w szpitalu – zmiana prezesa, dziwne układy, bo zarzucono pani prezes, że rozpoczęła działalność gospodarczą, choć zarząd powiatu wiedział o tym od pierwszych chwil – poczułam się bezradna i miało to wpływ na moją decyzję. Muszę wziąć sprawy w swoje ręce – zapowiada w rozmowie z „Linią” radna Małgorzata Wielopolska.

Pani doktor nadal będzie pracować w powiatowym szpitalu, ponieważ nie jest zatrudniona na kontrakcie i nie prowadzi działalności gospodarczej na terenie PCZ, więc mogła zostać radną. Przypomnijmy, że Małgorzata Wielopolska startowała do rady powiatu z list Prawa i Sprawiedliwości, zdobywając 250 głosów. W radzie będzie pracować w komisji zdrowia, rodziny i bezpieczeństwa oraz komisji rolnictwa, leśnictwa i środowiska

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.