Pasażerowie bohaterowie

Chwile grozy przeżyli pasażerowie pociągu relacji Dęblin-Warszawa. Kiedy skład zbliżał się do stacji, podróżni usłyszeli krzyk młodej kobiety rozpaczliwie wzywającej pomocy. Na ratunek napadniętej pasażerce natychmiast ruszyło trzech mężczyzn, którzy rzucili się w pogoń za bandytą.

AJG_2110

Kilka dni temu w pociągu relacji Dęblin-Warszawa rozegrały się sceny jak z filmy sensacyjnego. 18-letni mężczyzna jechał pociągiem tylko po to, aby okraść któregoś z pasażerów. W pewnym momencie zauważył młodą kobietę, która miała przy sobie torbę z dokumentami, pieniędzmi i laptopem. Mężczyzna zwęszył okazję i podszedł do niej. Gdy pociąg zbliżał się do stacji kolejowej, bandyta wyrwał kobiecie torbę i rzucił się do ucieczki. Planował wyskoczyć z pociągu, gdy tylko skład zatrzyma się na peronie.

– Młoda kobieta wszczęła alarm – mówi komisarz Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Jej krzyk usłyszało trzech mężczyzn, którzy jechali pociągiem. Pasażerowie, nie bacząc na zagrożenia, rzucili się w pogoń za uciekającym bandytą. Na widok biegnących mężczyzn rabusia obleciał strach. Za wszelką cenę próbował wydostać się z pociągu Kolei Mazowieckich. Nie miał jednak szans. Utknął w pułapce.

– Mężczyźni dogonili spraw-cę kradzieży tuż przed jego wyjściem z pociągu – mówi komisarz Sawicki. Trzech pasażerów otoczyło bandytę, wyrwało mu z rąk torbę i oddało przestraszonej właścicielce. Podróżni wiedzieli, że przestępca utknął w pociągu i nigdzie nie ucieknie. Powiadomili stróżów prawa. Gdy tylko pociąg zatrzymał się na stacji kolejowej, przestępca wyskoczył z niego jak oparzony. Liczył, że uda mu się uciec przed sprawiedliwością. Jednak nic z tego. – Funkcjonariusze z Pilawy i z Karczewa zatrzymali podejrzanego mężczyznę w pobliżu stacji kolejowej – wyjaśnia komisarz Sawicki. Policja zatrzymała spraw-cę zuchwałej kradzieży i wsadziła go za kraty. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

Okazało się, że młodą pasażerkę okradł 18-letni mieszkaniec Pilawy. Usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży. – Jego zatrzymanie było możliwe dzięki znakomitej i zasługującej na pochwałę postawie pasażerów pociągu, którzy odpowiedzieli na wołanie młodej kobiety – zaznacza komisarz Jarosław Sawicki. Otwoccy policjanci podkreślają, że to odważna interwencja pasażerów doprowadziła do błyskawicznego zatrzymania sprawcy kradzieży.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.