Pasażerowie bohaterowie

Chwile grozy przeżyli pasażerowie pociągu relacji Dęblin-Warszawa. Kiedy skład zbliżał się do stacji, podróżni usłyszeli krzyk młodej kobiety rozpaczliwie wzywającej pomocy. Na ratunek napadniętej pasażerce natychmiast ruszyło trzech mężczyzn, którzy rzucili się w pogoń za bandytą.

AJG_2110

Kilka dni temu w pociągu relacji Dęblin-Warszawa rozegrały się sceny jak z filmy sensacyjnego. 18-letni mężczyzna jechał pociągiem tylko po to, aby okraść któregoś z pasażerów. W pewnym momencie zauważył młodą kobietę, która miała przy sobie torbę z dokumentami, pieniędzmi i laptopem. Mężczyzna zwęszył okazję i podszedł do niej. Gdy pociąg zbliżał się do stacji kolejowej, bandyta wyrwał kobiecie torbę i rzucił się do ucieczki. Planował wyskoczyć z pociągu, gdy tylko skład zatrzyma się na peronie.

– Młoda kobieta wszczęła alarm – mówi komisarz Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Jej krzyk usłyszało trzech mężczyzn, którzy jechali pociągiem. Pasażerowie, nie bacząc na zagrożenia, rzucili się w pogoń za uciekającym bandytą. Na widok biegnących mężczyzn rabusia obleciał strach. Za wszelką cenę próbował wydostać się z pociągu Kolei Mazowieckich. Nie miał jednak szans. Utknął w pułapce.

– Mężczyźni dogonili spraw-cę kradzieży tuż przed jego wyjściem z pociągu – mówi komisarz Sawicki. Trzech pasażerów otoczyło bandytę, wyrwało mu z rąk torbę i oddało przestraszonej właścicielce. Podróżni wiedzieli, że przestępca utknął w pociągu i nigdzie nie ucieknie. Powiadomili stróżów prawa. Gdy tylko pociąg zatrzymał się na stacji kolejowej, przestępca wyskoczył z niego jak oparzony. Liczył, że uda mu się uciec przed sprawiedliwością. Jednak nic z tego. – Funkcjonariusze z Pilawy i z Karczewa zatrzymali podejrzanego mężczyznę w pobliżu stacji kolejowej – wyjaśnia komisarz Sawicki. Policja zatrzymała spraw-cę zuchwałej kradzieży i wsadziła go za kraty. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

Okazało się, że młodą pasażerkę okradł 18-letni mieszkaniec Pilawy. Usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży. – Jego zatrzymanie było możliwe dzięki znakomitej i zasługującej na pochwałę postawie pasażerów pociągu, którzy odpowiedzieli na wołanie młodej kobiety – zaznacza komisarz Jarosław Sawicki. Otwoccy policjanci podkreślają, że to odważna interwencja pasażerów doprowadziła do błyskawicznego zatrzymania sprawcy kradzieży.

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl