Pokłócili się o dresy

W otwockiej Radzie Miasta znów zaiskrzyło. Do ostrej wymiany zdań doszło między Marcinem Kraśniewskim a Dariuszem Kosyłą. Poszło o… dresy. Przy okazji rozgorzała dyskusja o tym, jak powinni ubierać się radni, by godnie reprezentować mieszkańców.
Radny Marcin Kraśniewski (z lewej) dał lekcję stylu ubierania radnemu Dariuszowi Kosyle (z prawej)
Radny Marcin Kraśniewski (z lewej) dał lekcję stylu ubierania radnemu Dariuszowi Kosyle (z prawej)

Czyżby poczucie estetyki i dobrego smaku nie pozwoliły przewodniczącemu Marcinowi Kraśniewskiemu dłużej milczeć? Na podstawie tego, co po- wiedział nam w komentarzu po całym zajściu, które miało miejsce na komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego, można sądzić, że tak. Przewodniczący zwrócił uwagę radnemu Dariuszowi Kosyle, że przychodzi na posiedzenie niewłaściwie ubrany.

– Pan nie powinien przychodzić w dresach na komisję – wyrzucił z siebie Kraśniewski po tym, jak Kosyła zarzucił mu, że upublicznia dane osobowe mieszkańców.

– Zwrócił pan uwagę, że przychodzę w dresie na komisję, to jest nie na miejscu. Czy jest jakiś kanon określający, kto jak ma być ubrany? Myślę, że nie ma, ale w sprawie tego, jak należy się zachować, obowiązują pewne reguły. Pełniąc funkcję przewodniczącego komisji, stoi pan na straży przestrzegania prawa, przebiegu obrad, a nie ingerowania w pewne kwestie osobiste, życia prywatnego czy wyglądu. Może chciałby pan skrytykować albo ocenić każdego z nas, czy przychodzi odpowiednio czy nieodpowiednio ubrany? – skomentował słowa przewodniczącego radny Kosyła.

– Jeśli chodzi o strój, to uważam, że mam prawo zwrócić panu uwagę. Jest pan reprezentantem swoich wyborców, są pewne miejsca, gdzie nie powinno się przyjść tak ubranym – upierał się Kraśniewski. Poparł go przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski. – Uważam, że jeżeli jest spotkanie publiczne, to jakieś kanony obowiązują. Strój nie musi być galowy, ale powinien być formalny. Do kościoła w krótkich spodenkach i w bluz-ce na krótki rękaw się nie wchodzi, mimo że jest się turystą na wakacjach. Na komisje także, z szacunku dla pozostałych radnych i mieszkańców, radni powinni dostosować strój, żeby był schludny i w miarę normalny. Pan przewodniczący słusznie podnosi tę kwestię. O tym, czy pan tak przychodzi ubrany, to już nie chcę się wypowiadać – stwierdził Margielski.

– Kwestia ubioru to jest pana ocena. Do jakiego kościoła chodzimy w jakim ubiorze, to kwestia etyki. A zwracanie uwagi, kto jak powinien formalnie wyglądać, to lekka przesada – skomentował zajście Dariusz Kosyła.

– Nie będę wdawał się z panem w jakieś pyskówki – zakończył wymianę zdań Kraśniewski.

Po zakończeniu posiedzenia zapytaliśmy przewodniczącego komisji, jak według niego powinni ubierać się radni. – Bardziej elegancko, są przedstawicielami mieszkańców. Nie powinny to być krótkie spodenki czy dresy – mówi Marcin Kraśniewski. A co, jeśli mamy 30-stopniowy upał? – A czy widziała mnie pani kiedyś, żebym jako przewodniczący komisji przyszedł w krótkich spodenkach albo w dresach? Nie, bo uważam, że reprezentuję mieszkańców, mogę w takim stroju iść na plażę albo przyjść na wyjazdową komisję kultury i sportu na OKS. Ale tutaj nie powinno mieć to miejsca. Wcale nie żałuję, że zwróciłem panu Kosyle uwagę, bo uważam, że to było stosowne, miałem to już wcześniej zrobić. Czekałem, aż jeszcze raz przyjdzie w dresie – kwituje przewodniczący komisji.

Może warto stworzyć dress code (zbiór zasad dotyczących odpowiedniego do okoliczności ubioru) dla radnych, żeby nie mieli wątpliwości, w co się powinni ubrać? Będziemy bacznie obserwować radnego Marcina Kraśniewskiego i jego styl ubierania. Niech służy przykładem, pokazując, co najlepiej na siebie włożyć, by godnie reprezentować mieszkańców. Może zasłuży na tytuł kreatora mody w radzie miasta?

9 komentarzy do “Pokłócili się o dresy

 • 10 września 2015 o 12:00
  Permalink

  Bardzo dobrze Panie Marcinie. Tak jak Pan powiedział – reprezentuje swoich wyborców i z szacunku do nich powinien umieć się godnie zachować. A kwestia ubioru jest właśnie elementem zachowania.

  Odpowiedz
 • 10 września 2015 o 14:57
  Permalink

  Suuuper. Kreator Kraśniewski, wyznacznik mody i gustu znad Świdra. Weździe się panowie za poważną robotę a nie o pierdołach rozprawiacie!

  Odpowiedz
  • 12 września 2015 o 08:16
   Permalink

   Powiedź Pan to sobie lub pewnemu panu o podobnym nazwisku

   Odpowiedz
 • 11 września 2015 o 11:32
  Permalink

  Brawo panie Kraśniewski, powiedział Pan rzecz oczywistą, chociaż nie dla dresiarza Kosyły, który zamiast posypać głowę popiołem, jeszcze się ciska. Co za ludzie go wybrali… Pewnie inni miłośnicy dresów (wszak takie eleganckie, modne i wygodne), których niestety nie brak na polskich ulicach. A autor – może też lubi w dresiku na co dzień pomykać, bo zamiast pochwalić Kraśniewskiego, wsadza mu szpilę?

  Odpowiedz
 • 11 września 2015 o 11:50
  Permalink

  Jak Krasiowi nie podoba się ubiór, bądź co nie bądź, jego kolegi z rady miasta to powinien podejść i na osobności mu to powiedzieć, a nie robić show i marnować czas radnych na paplaninę o pierdołach. Widać w czasach podstawówki nikt go batem nie nauczył właściwych zachowań…
  Parafrazując: Radni szczekają a Otwock gnije dalej

  Proponuję również nie obrażać wyborców kogokolwiek, bo to świadczy jedynie o małości pyrdka i tłustości umysłu piszącego.

  Miłego dnia panie radny

  Odpowiedz
 • 12 września 2015 o 12:18
  Permalink

  Pewnie Krasniewski Wersacze jest z siebie dumny ze strasznie mu pojechał!

  Odpowiedz
 • 13 września 2015 o 11:47
  Permalink

  Jesli nie ma uwag merytorycznych to zawsze znajdzie sie powod do tego zeby sie do kogoś przyczepić. Moze wynikac z kompleksow lub niskiej samooceny. Ja tez nie chce zeby mnie reprezentował otyły radny Panie Krasniewski.

  Odpowiedz
 • 13 września 2015 o 21:24
  Permalink

  Ymsc Pan Krasniewski zawsze może schudnąć ale Pan twarzy szybko nie zmieni.Bardzo dobrze ze zwrócił uwagę!!!A Pana to chyba zazdrość zżera.Sam musi mieć Pan niska samoocenę i byc strasznym tchórzem ze wypisuje Pan takie rzeczy a nie ma Pan odwagi się podpisać

  Odpowiedz
 • 14 września 2015 o 19:20
  Permalink

  Jeden jak i drugi z panów to żenada. Żal że tacy ludzie reprezentują nasze miasto.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.