Zygzakiem na haju

Najpierw się naćpał, a potem wsiadł za kółko. Kierowcy seata kiepsko wychodziło prowadzenie auta, więc pomagał mu siedzący obok pasażer. Jechali slalomem, dlatego szybko zgarnęła ich policja.

Firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania kierowcy,  który jechał pod wpływem alkoholu lub narkotyków

Za kierownicą siedział 32-latek, a obok znajdował się 38-letni pasażer, który starał się pomagać koledze w „równym” prowadzeniu auta, robiąc sobie z tego dobrą zabawę. Ich podejrzaną jazdę zauważyli policjanci i zatrzymali samochód do rutynowej kontroli. – Kierowca seata nie zwracał uwagi na przepisy ruchu drogowego – mówi komisarz Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Mężczyznom nie było już do śmiechu. Na widok policyjnego munduru obleciał ich strach, a mieli czego się obawiać. Funkcjonariusze podejrzewali, że 32-latek, który kierował autem, może być pod wpływem alkoholu, ale to się nie potwierdziło. Inne testy wykazały, że jest naćpany. – Policjanci poddali kierowcę badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie. Wtedy okazało się, że 32-latek prowadził seata pod wpływem amfetaminy – tłumaczy komisarz Sawicki.

Funkcjonariusze poddali kontroli także pasażera seata. – W dłoni 38-latka znaleziono zwitek z mefedronem. Natomiast w etui jego telefonu komórkowego znaleziono kolejną porcję narkotyków. Była to kokaina – mówi komisarz Jarosław Sawicki. Kierowca i pasażer zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Sprawą zajęli się otwoccy kryminalni. Niewykluczone, że mężczyźni mają na sumieniu inne narkotykowe przestępstwa.

Ze statystyk prowadzonych przez policję wynika, że coraz więcej kierowców wsiada za kółko po zażyciu narkotyków. W ostatnich latach stało się to plagą, podobnie jak jazda pod wpływem alkoholu. Stróże prawa ostrzegają, że narkotyki upośledzają reakcje kierowcy, bo znacznie słabną możliwości oceny sytuacji na drodze. Kierowca traci refleks, zmniejsza się pole widzenia, nie dostrzega się niebezpieczeństw. Za jazdę pod wpływem narkotyków grozi kara do dwóch lat więzienia. Firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania kierowcy, który jechał pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Przypominamy, że 20 lipca 2014 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia z wykazem substancji, które działają na organizm człowieka podobnie jak alkohol. Dokument ten szczegółowo opisuje sposoby badań na obecność tych środków w organizmie, co znacznie ułatwia policjantom karanie kierowców wsiadających za kierownicę po zażyciu narkotyków.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.