Dwa tygodnie na remont

Kolejne utrudnienia na drogach w Józefowie. W poniedziałek, 14 września rozpoczną się prace remontowe alei Nadwiślańskiej (droga wojewódzka 801) na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego aż do krzyżówki z ul. Graniczną w Michalinie. Dla ruchu droga ma zostać przywrócona pod koniec września.

zamknięta 801

Aleja Nadwiślańska doczeka się wreszcie porządnej nawierzchni. Podczas prac remontowych zostanie sfrezowana stara nawierzchnia i położona nowa nakładka asfaltowa, a pobocza zostaną wysypane tłuczniem i zagęszczone. – Wyremontowane zostaną także dwie zatoki autobusowe.

Dodatkowo zostaną oczyszczone i pogłębione przydrożne rowy, a tam, gdzie będzie to możliwe, wykopane zostaną nowe. Wykonane będą także zjazdy do bocznych ulic i wjazdy na posesje – mówi w rozmowie z „Linią Otwocką” Stanisław Pawlak, dyrektor rejonu Otwock-Piaseczno w Wojewódzkim Zarządzie Dróg Wojewódzkich.

Zgodnie z harmonogramem prace powinny potrwać dwa tygodnie, czyli do 26 września, jednak, jak zapewnia wykonawca, ich zakończenie może nastąpić nawet w przyszłym tygodniu. Wszystko uzależnione jest od warunków atmosferycznych. Objazd remontowanego odcinka „Nadwiślanki” przewidziano ulicami Wyszyńskiego, 3 Maja (z uwagi na remont Wawerskiej) i Graniczną. Mieszkańcy i służby miejskie będą mieli zapewniony dojazd na posesje.

A co z odcinkiem z Józefowa do Otwocka, który też jest w opłakanym stanie? Jak dowiedzieliśmy się w Mazowieckim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Warszawie, na przebudowę dalszego odcinka trasy został już ogłoszony przetarg. Otwarcie ofert ma nastąpić 15 września, więc jeśli wszystko dobrze pójdzie, to być może jeszcze w tym roku z Otwocka do Warszawy będziemy jeździć porządną drogą.

4 komentarze do “Dwa tygodnie na remont

 • 13 września 2015 o 14:44
  Permalink

  Miała być dwupasmowka ale… dobre i to!

  Odpowiedz
 • 14 września 2015 o 14:00
  Permalink

  A w wakacje nie można było tego zrobić?

  Odpowiedz
 • 17 września 2015 o 09:17
  Permalink

  korki jak cholera…a skm nie jeździ!!Nie można było jej na te dwa tygodnie uruchomić???jak zwykle planowanie do d!

  Odpowiedz
 • 30 grudnia 2015 o 16:32
  Permalink

  Kiedy będzie remontowany odcinek DW801 na odcinku Brzeżce- Tyżyn

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.