Zagrają dla Króla

Dana Fuchs – biała diwa z samej ojczyzny „czarnej muzyki”, i czołówka polskich artystów bluesowych zjadą na wyjątkowy koncert do Otwocka w niedzielę, 13 września.
Na jedyny koncert w Polsce przybędzie z USA do Otwocka Dana Fuchs
Na jedyny koncert w Polsce przybędzie z USA do Otwocka Dana Fuchs

Już po raz drugi spotkamy się na targowisku miejskim, by świętować Polski Dzień Bluesa, ustanowiony w dzień urodzin B.B. Kinga. Oddamy też hołd zmarłemu w tym roku królowi bluesa.

Jedyny w Polsce
Czeka nas rozkosznie apetyczna uczta, którą przedstawić wypada od końca, czyli dania głównego. Dana Fuchs Band – gwiazda blues-rocka z USA, przylatuje ze swoim zespołem specjalnie do nas. Będzie to jedyny w tym roku koncert w Polsce. To wokalistka z niespotykaną charyzmą, jaką nieczęsto się ogląda na polskich scenach. Dzisiejsza pozycja Dany Fuchs jest w pełni ugruntowana na scenach całego świata, a świadczy o tym choćby liczba koncertów, które daje na licznych festiwalach na obu kontynentach.

Tej niezwykłej wokalistce, obdarzonej ciepłym, mocnym i przede wszystkim nader ekspresyjnym głosem, towarzyszyć będą Jon Diamond, jeden z najbardziej znanych gitarzystów na klubowej scenie Nowego Jorku, oraz Walter Latupeirissa, legitymujący się wieloletnią współpracą z Snowy White czy też Walter Trout i Steve Lukater.

Król jest w niebie
Jak wspomnieliśmy, w tym roku żegnamy Króla. B.B. King, który zmarł w maju w wieku 90 lat, należał do ścisłej elity gatunku. Przez magazyn „Rolling Stone” został sklasyfikowany na trzecim miejscu listy 100 największych gitarzystów wszech czasów. Hołd oddamy mu za sprawą projektu Dr Blues B.B. King Tribute, poświęconego twórczości mistrza. Pomysłodawcą i jednocześnie głów-nym wykonawcą tego projektu jest Krzysztof „Dr Blues” Rybarczyk.

Zaproszeni przez niego artyści – czołowi polscy gitarzyści bluesowi – nagrali utwory Kinga na płycie wydanej przez Polskie Stowarzyszenie Bluesowe. – Poznamy ten projekt w okrojonej formie, ponieważ w sumie na płycie partie solowe gra w poszczególnych utworach aż dwunastu  znanych polskich gitarzystów i jeden gitarzysta z USA. Trudno ich wszystkich zebrać na jednej scenie. U nas zagrają na pewno: Dr Blues Rybarczyk z zespołem, Jacek Jaguś z J.J. Band i Bartek Miarka z Hoodoo Band. Przedstawią fragmenty płyty, a sam koncert będzie symbolicznym upamiętnieniem jej wydania – zdradza Bohdan Lichmira z OTBiB.

Poszalejemy
Ponadto wystąpią: Mad Pilots – najmłodsi, szaleni wykonawcy, to oni rozpoczną mocnym akordem koncert; The Piszczors – nasi przedstawiciele, otwocka grupa bluesowa w rozszerzonym na tę okazję składzie; Crazy Mole – ekipa nad wszystko kochająca dobrą muzykę i nieskalane brzmienie, pięcioosobowy skład z muzykami o dużym doświadczeniu i dużej wrażliwości muzycznej, oraz Outsider Blues – czołówka polskiego bluesa, uczestnicy wielu polskich festiwali bluesowych, ostatnio publiczność szalała na ich nocnym koncercie podczas Suwałki Blues Festiwal.

Głównymi organizatorami koncertu są: Otwockie Towarzystwo Bluesa i Ballady oraz Polskie Stowarzyszenie Bluesowe. Przedsięwzięcie oparte jest na funduszach
i współpracy z miastem Otwock i współfinansowane przez STOART. Sponsorzy: Coopyshop, Goody, Otwocka Spółdzielnia Mieszkaniowa, El-TED, Imperium, Szczepańscy-Promocje. Patroni medialni: „Gitarzysta” i „Linia Otwocka”.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 505 030 265 i 501 142 210.

Targowisko miejskie, Otwock,
ul. Batorego, niedziela, 13.09,
godz. 14-22, wstęp wolny

Program koncertu

  • godz. 14-15 – spektakl muzyczny dla dzieci „Cztery pory roku” Teatr Jaś (mała scena)
  • godz. 15-15.45 – MAD PILOTS, świetnie zapowiadająca się młoda warszawska formacja, kompletnie zakręcona amerykańskim rockiem lat 80.
  • godz. 15.45-16.30 – THE PISZCZORS, przedstawiciele otwockiego bluesa, w stylistyce przełomu lat 60. i 70.
  • godz. 16.30-17.15 – CRAZY MOLE, to skład ludzi kochających dobrą muzykę i nieskalane brzmienie, ale przede wszystkim bluesowe
  • godz. 17.15-19 – DR BLUES B.B. KING TRIBUTE, oparty w części na płycie wydanej przez Polskie Stowarzyszenie Bluesowe z okazji Polskiego Dnia Bluesa, a poświeconej zmarłemu w tym roku „królowi bluesa” B.B. Kingowi
  • godz. 19-20.30 – OUTSIDER BLUES, energetyczny blues rodem z Przeworska, nie zabraknie echa prosto z Chicago, obdarzonego tanecznym pulsem i wręcz dziką radością z bezpośredniej
    konfrontacji z publicznością (mała scena)
  • godz. 20.30-22 – DANA FUCH BAND – gwiazda z USA

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.