Będzie bezpieczniej w drodze do Otwocka

Mamy dobrą informację dla kierowców i rowerzystów! Jeszcze w tym roku przebudowany zostanie półtorakilometrowy odcinek drogi powiatowej ze Starej Wsi do Otwocka. W ramach drogowej inwestycji położona zostanie nowa nakładka asfaltowa i wybudowana ścieżka pieszo-rowerowa.
  Wzdłuż drogi wykarczowano już zarośla, drzewa i wykopano karpy
Wzdłuż drogi wykarczowano już zarośla, drzewa i wykopano karpy

W związku z planowanymi pracami drogowymi władze powiatu otwockiego liczyły na dodatkowe środki z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W tym celu w porozumieniu z gminą Celestynów starostwo złożyło wniosek o dofinansowanie tego projektu z tzw. „schetynówek”. Niestety pomimo zakwalifikowania projektu do finansowania, ze względu na ograniczoną pulę środków, powiat w tym roku nie dostanie żadnych dodatkowych pieniędzy na tę inwestycję.

Pomimo tego oba samorządy zdecydowały się na rozpoczęcie prac drogowych, przeznaczając na ten cel pieniądze, jakie w tegorocznych budżetach zabezpieczyły na wkład własny zadeklarowany we wniosku do „schetynówek”. W sumie to kwota 1,5 mln zł.

– W ramach inwestycji na półtorakilometrowym odcinku  zaczynającym się od ul. Okolskiej, a kończącym się w Pogorzeli wzmocniona będzie nawierzchnia drogi, ułożone zostaną krawężniki, poło-żona będzie nowa nakładka asfaltowa i wybudowany ciąg pieszo-rowerowy o szerokości blisko  trzech metrów – mówi w rozmowie z „Linią Otwocką” nowy dyrektor ZDP Marek Płaczek. – Liczymy, że wraz z zakończeniem inwestycji na tym odcinku drogi wzrośnie bezpieczeństwo nie tylko kierowców samochodów, ale również pieszych i rowerzystów – dodaje szef ZDP.

Pierwsze prace już wykonano. Wzdłuż drogi wykarczowano zarośla i drzewa, wykopano karpy i  wywieziono nadmiar ziemi, w ten sposób przygotowując pobocze pod budowę ścieżki rowerowej i chodnika. W ubiegłym tygodniu wzdłuż drogi prowadzone były również prace geodezyjne, po zakończeniu których drogowcy przystąpią do przebudowy drogi.

Jak informuje Urząd Gminy Celestynów, prace drogowe mają zakończyć się w ostatnich dniach września. Bardziej ostrożny z podaniem terminu zakończenia inwestycji jest Marek Płaczek: – Na pewno prace zakończą się w tym roku.

W trakcie prowadzonych prac kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość – apeluje nowy dyrektor ZDP. Inwestycja  jest kontynuacją rozpoczętych w ubiegłym roku prac przy przebudowie tej drogi, wynikiem których jest rondo wybudowane w Starej Wsi. Na realizację tej inwestycji wydano przeszło 1 mln zł, z czego Powiat Otwocki pozyskał dotację z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (Etap II)  w wysokości 527 133,00 zł oraz 275 000,00 zł od partnera projektu – gminy Celestynów.

One thought on “Będzie bezpieczniej w drodze do Otwocka

 • 10 października 2015 o 16:40
  Permalink

  Ten remont drogi lub budowa ścieżki to ,,tylko,, KORUPCJA …Jakby mieli coś w głowie poukładane to zrobili by droge nad toramii równiutko by było do samego Otwocka …
  Chociąż a propo Otwocka to akuurat Drogi to najlepsze co jest wOtwocku .. NIc niezrobione przez 20lat .. chociaż dobrze że zaczynają od scieżki rowerowej …po 20 latach nic nierobienia…

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.