Będzie bezpieczniej w drodze do Otwocka

Mamy dobrą informację dla kierowców i rowerzystów! Jeszcze w tym roku przebudowany zostanie półtorakilometrowy odcinek drogi powiatowej ze Starej Wsi do Otwocka. W ramach drogowej inwestycji położona zostanie nowa nakładka asfaltowa i wybudowana ścieżka pieszo-rowerowa.
  Wzdłuż drogi wykarczowano już zarośla, drzewa i wykopano karpy
Wzdłuż drogi wykarczowano już zarośla, drzewa i wykopano karpy

W związku z planowanymi pracami drogowymi władze powiatu otwockiego liczyły na dodatkowe środki z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W tym celu w porozumieniu z gminą Celestynów starostwo złożyło wniosek o dofinansowanie tego projektu z tzw. „schetynówek”. Niestety pomimo zakwalifikowania projektu do finansowania, ze względu na ograniczoną pulę środków, powiat w tym roku nie dostanie żadnych dodatkowych pieniędzy na tę inwestycję.

Pomimo tego oba samorządy zdecydowały się na rozpoczęcie prac drogowych, przeznaczając na ten cel pieniądze, jakie w tegorocznych budżetach zabezpieczyły na wkład własny zadeklarowany we wniosku do „schetynówek”. W sumie to kwota 1,5 mln zł.

– W ramach inwestycji na półtorakilometrowym odcinku  zaczynającym się od ul. Okolskiej, a kończącym się w Pogorzeli wzmocniona będzie nawierzchnia drogi, ułożone zostaną krawężniki, poło-żona będzie nowa nakładka asfaltowa i wybudowany ciąg pieszo-rowerowy o szerokości blisko  trzech metrów – mówi w rozmowie z „Linią Otwocką” nowy dyrektor ZDP Marek Płaczek. – Liczymy, że wraz z zakończeniem inwestycji na tym odcinku drogi wzrośnie bezpieczeństwo nie tylko kierowców samochodów, ale również pieszych i rowerzystów – dodaje szef ZDP.

Pierwsze prace już wykonano. Wzdłuż drogi wykarczowano zarośla i drzewa, wykopano karpy i  wywieziono nadmiar ziemi, w ten sposób przygotowując pobocze pod budowę ścieżki rowerowej i chodnika. W ubiegłym tygodniu wzdłuż drogi prowadzone były również prace geodezyjne, po zakończeniu których drogowcy przystąpią do przebudowy drogi.

Jak informuje Urząd Gminy Celestynów, prace drogowe mają zakończyć się w ostatnich dniach września. Bardziej ostrożny z podaniem terminu zakończenia inwestycji jest Marek Płaczek: – Na pewno prace zakończą się w tym roku.

W trakcie prowadzonych prac kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość – apeluje nowy dyrektor ZDP. Inwestycja  jest kontynuacją rozpoczętych w ubiegłym roku prac przy przebudowie tej drogi, wynikiem których jest rondo wybudowane w Starej Wsi. Na realizację tej inwestycji wydano przeszło 1 mln zł, z czego Powiat Otwocki pozyskał dotację z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (Etap II)  w wysokości 527 133,00 zł oraz 275 000,00 zł od partnera projektu – gminy Celestynów.

Jedna myśl na temat “Będzie bezpieczniej w drodze do Otwocka

 • 10 października 2015 o 16:40
  Permalink

  Ten remont drogi lub budowa ścieżki to ,,tylko,, KORUPCJA …Jakby mieli coś w głowie poukładane to zrobili by droge nad toramii równiutko by było do samego Otwocka …
  Chociąż a propo Otwocka to akuurat Drogi to najlepsze co jest wOtwocku .. NIc niezrobione przez 20lat .. chociaż dobrze że zaczynają od scieżki rowerowej …po 20 latach nic nierobienia…

  Odpowiedz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.