Zaprojektuj jubileuszowe logo

Po przedstawieniu niezbyt udanych propozycji logo miejskie przez urzędników prezydent Otwocka zdecydował się ogłosić ogólnopolski konkurs na znak graficznych promujący obchody 100-lecia miasta, które przypadają w przyszłym roku. Na zwycięzcę czeka dwa tysiące złotych lub nagroda rzeczowa w tej wysokości. Propozycje można zgłaszać do 28 września.
logo11
Te propozycje urzędników otwockiego magistratu nie podobały się mieszkańcom

Każdy, komu nie przypadły do gustu trzy propozycje logo przedstawione przez urząd miasta, może teraz sam stworzyć znak graficzny na 100-lecie Otwocka i jeszcze wygrać nagrodę. Jednak trzeba się spieszyć, bo czasu na nadsyłanie projektów jest niewiele. Prezydent ogłosił konkurs 7 września, a termin zgłaszania propozycji upływa 28 września. – W konkursie będą mogli wystartować wszyscy, bo mówiło, że ten pierwszy znak graficzny był tylko ograniczony do pracowników urzędu – mówi w rozmowie z „Linią” prezydent Zbigniew Szczepaniak.

Konkurs ma charakter ogólnopolski. Za zgodą rodziców mogą w nim wziąć udział także osoby niepełnoletnie. Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie dwa projekty graficzne (czarno-białe lub kolorowe). Organizatorzy konkursu stawiają pewne wymagania. Logo ma się charakteryzować wysokim poziomem artystycznym, spełniać rolę marketingową i informacyjną. Będzie ono wykorzystane na ulotkach, plakatach i innych materiałach promocyjnych wydanych z okazji jubileuszu Otwocka.

W warstwie graficznej logo powinno w sposób jednoznaczny kojarzyć się z Otwockiem, a w warstwie informacyjnej nawiązywać do setnej rocznicy uzyskania praw miejskich. W ocenie prac pod uwagę brane będą takie kryteria jak: pomysł, walory artystyczne, komunikatywność, wyrazistość i czytelność projektu. To będzie najwyżej oceniane. Wyborem logo zajmie się pięcioosobowy zespół konkursowy powołany przez prezydenta. W jego skład mają wejść przedstawiciele komitetu obchodów stulecia miasta oraz artysta plastyk.

Prace należy składać w biurze obsługi mieszkańców w urzędzie miasta (budynek „B” pok. nr 1). Ogłoszenie wyników nastąpi do 10 października br. Autor zwycięskiej pracy otrzyma 2 tys. zł brutto lub nagrodę rzeczową w tej wysokości. Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać na stronie internetowej urzędu miasta (www.otwock.pl), gdzie dostępny jest regulamin, lub w wydziale kultury, sportu i turystyki w UM, tel. 22 788 37 18.

 • robi says:

  Najlepszą inwestycją na 100 lecie Otwocka jest dziura w centrum miasta wokół której obrosły już drzewa.

 • chlopski rozum says:

  Czy szanowny urząd nie widzi braku logiki swoich oficjalnych decyzjach?

  1. Celem konkursu jest pozyskanie profesjonalnego projektu.
  2. Projekt ma charakteryzować się wysokim poziomem artystycznym.
  3. Logo ma spełniać rolę marketingową (komercyjną).
  4. Uczestniami mogą być… dzieci i nieprofesjonaliści.
  5. Wynagrodzenie za profesjonalny projekt… 2.000,00 brutto.
  6. Jakie jest miesięczne uposażenie prezydenta miasta?

  • Marko says:

   5. Wynagrodzenie 2.000 brutto lub (słowo lub jest tutaj istotne) nagrody rzeczowe do 2.000 zł (czytaj: jakieś bzdety-gadzety, kosmetyki, karnet na solarium, wszystko w torbie firmowej z hurtowni gdzie Urząd ma zniżki na zakupy. Taki jubileuszowy żart!

3 thoughts on “Zaprojektuj jubileuszowe logo”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl