Emeryci na medal

Ponad 80 osób wzięło udział w pierwszej Spartakiadzie Seniorów zorganizowanej przez wiązowskie Stowarzyszenie „Bądźmy Razem”. Impreza odbyła się w sobotę, 5 września na ministadionie lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej w Gliniance.

sparta

Spartakiada miała bardzo uroczystą oprawę. Na początek prezes Stowarzyszenia „Bądźmy Razem” Waldemar Moniak zapalił znicz, a następnie wszyscy uczestnicy odśpiewali specjalnie na tę okoliczność przygotowany hymn. Później rozpoczęła się sportowa rywalizacja. I nieważne, że wśród konkurencji nie było biegów sprinterskich, skoku wzwyż lub skoku w dal, a były jedynie marsz z kijkami, tor przeszkód czy rzut kółkiem do celu. Nie o wyczynową rywalizację tu przecież chodziło, lecz o aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu i integracyjną zabawę starszych osób, a ta była świetna. Całe zawody zakończyła sztafeta trzech po- koleń. Zwycięzcy otrzymali medale, zaś wszyscy startujący pamiątkowe dyplomy. Dla niektórych były to pierwsze trofea w życiu. I o to chodzi.

Jak mówi prezes działającego od niespełna roku Stowarzyszenia „Bądźmy Razem” i zarazem sołtys Bolesławowa Waldemar Moniak, w miesiącu organizowane są dla jego członków średnio dwie imprezy. Obecnie zarejestrowanych jest 117 osób i gdyby nie ograniczenia terytorialne, to z pewnością byłoby ich znacznie więcej, bo ze stowarzyszeniem sympatyzują także seniorzy z Otwocka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.