Ile zapłacimy za śmieci?

Czy mieszkańcy Otwocka zapłacą w przyszłym roku mniej za wywóz śmieci? Wszystko okaże się po 15 października, kiedy ma się rozstrzygnąć przetarg na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie miasta.

smieci

Z końcem bieżącego roku wygasa umowa podpisana między miastem a konsorcjum trzech firm (Błysk, Lekaro i Remondis) na odbiór śmieci z terenu Otwocka. Nowy przetarg odbędzie się 15 października. Do tej pory Otwock płacił konsorcjum ok. 462 tys. zł miesięcznie. Nieoficjalnie mówi się, że kwota, jaką płacą mieszkańcy, nie powinna się zmienić. Będą jednak zmiany w warunkach umowy. Dotyczą one np. od- bioru odpadów wielkogabarytowych, który ma się odbywać częściej niż dwa razy w roku. Firma, która wygra przetarg, ma się też zająć odbiorem elektrośmieci i opon. Kolejną zmianą będzie częstszy odbiór z posesji odpadów ulegających biodegradacji. Do tej pory takie śmieci wywożone były raz na dwa tygodnie. Po nowym roku, w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia, będą one odbierane raz na tydzień.

Nowa umowa, tak jak poprzednia, będzie podpisana na dwa lata. Czy w przetargu znów wystartuje konsorcjum firm, czy każda spróbuje swoich sił w pojedynkę? Zobaczymy już niedługo. Jest to
o tyle istotne, że może przełożyć się na wysokość kwoty, jaką zapłacą za odbiór śmieci mieszkańcy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.