Rozkopali Józefów i odcięli Otwock od świata

Drogowcy zafundowali mieszkańcom i kierowcom drogowy koszmar! W związku z remontem drogi wojewódzkiej nr 801 zamknięto dla ruchu część ul. Nadwiślańskiej w Józefowie. Rozkopana jest również ul. Wawerska. Natomiast w poniedziałek, 21 września drogowcy zabiorą się za kolejne dwie ulice: Bema i Ejsmonda.
Kilometrowe korki tworzą się szczególnie w porannych i popołudniowych szczytach
Kilometrowe korki tworzą się szczególnie w porannych i popołudniowych szczytach

Mieszkańcy powiatu otwockiego, szczególnie kierowcy i pasażerowie jeżdżący do Warszawy do pracy czy do szkoły, mają powody do narzekania. Budowa tunelu w Międzylesiu to niejedyne utrudnienie, jakie czeka ich w drodze do stolicy. Drogowcy rozpoczęli remont jednej z najważniejszych ulic Józefowa – Nadwiślańskiej, która jest odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 801.
Komunikacyjny koszmar przeżywają również mieszkańcy centrum Józefowa. – Wszędzie jest pełno samochodów, na ulicach są kilometrowe korki, szczególnie w porannych i popołudniowych szczytach – ska-rży się pani Jadwiga, mieszkanka Józefowa. – Niech ten koszmar się skończy, bo teraz nasze miasto przypomina zatłoczone centrum stolicy, gdzie śmierdzi spalinami – irytuje się 63-letnia kobieta.

Drogowcy proszą o cierpliwość i zapewniają, że roboty zakończą się w wyznaczonym terminie.

Rozkopana droga wojewódzka
Urząd Miasta w Józefowie informuje, że w związku z rozpoczęciem robót drogowych związanych z remontem drogi wojewódzkiej nr 801 niektóre ulice zostaną wyłączone z ruchu. Chodzi o Nadwiślańską na odcinku ul. Kard. Wyszyńskiego – Graniczna, który został zamknięty dla kierowców w poniedziałek, 14 września. Prace w tym rejonie mają się zakończyć pod koniec września.
– Inwestycja będzie polegać na położeniu nowej nawierzchni, wysypaniu pobocza z tłucznia, remoncie dwóch zatok autobusowych, dostosowaniu zjazdów do nowej wysokości nawierzchni oraz wykopaniu rowów melioracyjnych – tłumaczy Magdalena Janczewska z Urzędu Miasta w Józefowie. Drogowcy wytyczyli objazdy drogami powiatowymi, m.in. ul. Wyszyńskiego, ul. 3 Maja oraz ul. Graniczną. Tymi trasami kursują również autobusy komunikacji prywatnej i miejskiej (linia 702).

Wawerską budują od nowa
Rozkopana jest też ul. Wawerska (droga na wysokości cmentarza) od ul. Ogrodowej do ul. Werbeny. Powstają tu nawierzchnia jezdni, ścieżka rowerowa i chodniki wzdłuż całej długości ulicy. Zostaną wybudowane także dwa ronda: na skrzyżowaniu z ul. Graniczną i drugie koło cmentarza na skrzyżowaniu z ul. Kopernika. Inwestycja ma kosztować ponad 14 mln zł, ale jeśli uda się ją sfinalizować do końca września, to Urząd Miasta może otrzymać aż 85 proc. dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego. Chodzi o kwotę prawie 12 mln zł. Dlatego drogowcy uwijają się jak w ukropie, aby zakończyć roboty w terminie.

Czas na Bema i Ejsmonda
Drogowcy pracują także po drugiej stronie torów, na łuku za zjazdem z wiaduktu, a także koło przejścia dla pieszych przy stacji kolejowej w Michalinie. Na ul. Sikorskiego wylewali asfalt na odcinku drogi. Ale to jeszcze nie koniec remontów. W poniedziałek, 21 września rozpoczną się prace polegające na przebudowie pasa drogowego ul. Ejsmonda (chodnik na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. Bema) i ul. Bema (chodnik na odcinku ul. Ejsmonda do ul. Polnej). W tym rejonie zostanie m.in. przebudowany chodnik wzdłuż ulicy i zostaną wykonane zjazdy na posesje. Inwestycja ma kosztować ponad 464 tys. zł.

Ciężarówki z gruzem niszczą nowe ulice
Niedawno zakończono budowę wyniesionego skrzyżowania ul. 3 Maja i ul. Leśnej wraz z przejściami dla pieszych. Modernizacja kosztowała 74 tys. zł i znacznie poprawiła bezpieczeństwo uczniów po- bliskich szkół. – Bardzo dobrze, że remontują stare drogi, ale dlaczego po nowych ulicach jeżdżą wielkie ciężarówki z materiałami budowlanymi i gruzem? Dopiero co wylali nowy asfalt, a za rok trzeba będzie łatać. Małe rondo w Michalinie już uszkodziły ciężarówki z gruzem! Niech jeżdżą starymi drogami – denerwuje się pani Dorota Makowiec z Józefowa.

2 komentarze do “Rozkopali Józefów i odcięli Otwock od świata

 • 29 września 2015 o 08:02
  Permalink

  Ciekawa sprawa, mam nadzieję, że Jak Roman Giertych zostanie senatorem to temat zostanie podjęty bo to facet z jajami

  Odpowiedz
 • 29 września 2015 o 08:05
  Permalink

  Roman Giertych będąc senatorem zadba o nasz region!

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.