Pałac nie dla seniorów

Zespół pałacowo-parkowy w Kołbieli nie zmieni się na razie w Rodzinny Dom Starości. Z ofertą kupna nieruchomości i przeznaczenia jej na potrzeby seniorów wystąpił do zarządu powiatu Jakub Lipski. Jego oferta została jednak odrzucona.

palac

Pałac w Kołbieli wraz z budynkiem dawnej szkoły i terenem przylegającym przy ul. Parkowej 10 to nieruchomość, którą powiat od kilku dobrych lat próbuje sprzedać. Bez powodzenia. Dlatego kiedy nadeszła informacja, że znalazł się nabywca, który chciałby tam utworzyć Rodzinny Dom Starości, pojawiła się nadzieja na sfinalizowanie transakcji. Jednak szybko okazało się, że do sprzedaży nie dojdzie.

Zarząd powiatu na posiedzeniu 16 września odrzucił ofertę Jakuba Lipskiego z uwagi na zaproponowane warunki sprzedaży.

– Jesteśmy przeciwni po pierwsze dlatego, że płatność miała być rozłożona w czasie. Ten pan chciał być właścicielem nieruchomości, ale proponował, żeby kwotę do zapłaty rozłożyć mu na raty na 10 lat. W pałacu miał powstać ośrodek dla od 15 do 25 pensjonariuszy. Z opłat za ich pobyt właściciel miałby spłacać powiatowi raty i jednocześnie remontować budynek. Częściowo miał go wcześniej doprowadzić do stanu używalności – informuje wicestarosta Paweł Rupniewski.

– Potencjalny nabywca nie przedstawił nam żadnych wyliczeń, dla mnie ta oferta była mało wiarygodna. Niewykluczone, że zaciągnąłby kredyt pod tę nieruchomość. Sugerował, że jak mu się inwestycja nie powiedzie, to zwróci nam nieruchomość – dodaje wicestarosta. Cena pałacu cały czas topnieje. Ta podana w rokowaniach 12 sierpnia br. wynosiła 2 mln 470 tys. zł. Nikt jednak nie wpłacił na czas zaliczki. Sprzedaż nieruchomości w Kołbieli ma być kontynuowana.

One thought on “Pałac nie dla seniorów

  • 6 października 2015 o 16:49
    Permalink

    Pomysł był ciekawy, jednak trudno to sobie wyobrazić chociażby ze względu na sprawy związane z odrestaurowaniem zabytku etc. Myślę, że warto aby ktoś kto zna się na prawie etc mógł pomóc i poradzić. Ja korzystałem w porad u R. Giertych i polecam jego fachowość i rzetelność.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.