„Batory“: wjazd i wyjazd!

Droga do Powiatowego Centrum Zdrowia ostatnio była prawdziwą drogą przez mękę. Dziury i stare powyłamywane płytki w chodniku stwarzały realne zagrożenie dla pacjentów, zanim jeszcze trafili do szpitala, a karetki podjeżdżając przed budynek, musiały uważać, żeby nie złapać gumy. Ale to już przeszłość.
Prace przed szpitalem zakończyły się w ubiegłym tygodniu
Prace przed szpitalem zakończyły się w ubiegłym tygodniu

Dzięki pomocy władz powiatu i Zarządu Dróg Powiatowych udało się wyremontować chodnik prowadzący do głównego wejścia szpitala i położyć nowy asfalt na podjeździe dla karetek. – Bardzo nam na tym zależało, teraz jest bezpieczniej i po prostu estetyczniej – przyznaje zadowolona z efektów prac prezes PCZ Joanna Pawlak.

Prezes napisała pismo do starosty, w którym zwróciła się z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu remontu. Mirosław Pszonka zareagował natychmiast i pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w ubiegłym tygodniu przeprowadzili niezbędne prace. – Dzięki współpracy starosty i dyrektora ZDP Marka Płaczka mamy zrobiony piękny podjazd, zalepiono też dziury na terenie wokół szpitala i wyremontowano chodnik. Dziękujemy za tę pomoc – mówi zadowolona prezes PCZ.

Na remont czekają jeszcze schody przed głównym wejściem, które z uwagi na zły stan techniczny zostały wyłączone z użytkowania. – Na razie nie mamy pieniędzy na ich remont, ale może przy pomocy zacnego sponsora też udałoby się je naprawić? – żywi nadzieję Joanna Pawlak. Wierzymy, że w tej sprawie również uda się pomóc.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.