Czołowi politycy PiS odwiedzili Otwock

Kampania wyborcza nabiera tempa. Do Otwocka przyjechał Mariusz Błaszczak, jeden z czołowych polityków PiS, by przedstawić kandydatów do parlamentu. Otwarto też nową siedzibę biura poselskiego. Lokalni politycy przedstawili „szefom” problemy mieszkańców: zadłużenie szpitala i smród ze składowiska odpadów.

Ponad 200 osób przybyło do auli Liceum im. Gałczyńskiego w Otwocku na spotkanie z szefem Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Mariuszem Błaszczakiem, byłym ministrem środowiska w rządzie PiS-u, prof. Janem Szyszką i dr. Konstantym Radziwiłłem, długoletnim prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej, kandydatem PiS na senatora. Gościom towarzyszył przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski, pełnomocnik PiS w strukturach miejskich, oraz Grzegorz Niemiec, koordynator biura poselskiego. Spotkanie prowadziła Małgorzata Kupiszewska.

Biuro posła, senatora i radnego
Wcześniej zaproszeni goście i sympatycy ugrupowania uczestniczyli w poświęceniu nowego biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości, które od 28 września działa w budynku przy skrzyżowaniu ul. Matejki, Batorego i Karczewskiej, gdzie znajduje się poczta. Biuro zostało przeniesione z lokalu przy ul. Kołłątaja. Teraz zajmuje pomieszczenie na parterze.

– Ta lokalizacja jest bardziej dogodna dla mieszkańców i mam nadzieję, że po wyborach będzie to biuro poselsko-senatorskie i reprezentacja PiS-u w okręgu okołowarszawskim i w powiecie otwockim będzie silniejsza – mówił poseł Mariusz Błaszczak, dziękując lokalnej „Solidarności” i Grzegorzowi Niemcowi za pomoc w znalezieniu i wynajęciu tego lokalu.

Nowe biuro poświęcił ks. Cezary Krawczyński, proboszcz parafii pw. bł. Ignacego Kłopotowskiego. Ma to być miejsce, gdzie mieszkańcy będą mogli przyjść z interwencją nie tylko do posła czy senatora, ale także do radnych, którzy reprezentują Prawo i Sprawiedliwość. – Zapraszamy do odwiedzania tego biura, będą dyżurować w nim również radni zarówno z miasta, jak i z powiatu – zapowiedział poseł Błaszczak.

„Linia Otwocka” zapytała, z jakimi sprawami najczęściej przychodzą mieszkańcy. – Najwięcej spraw dotyczy wymiaru sprawiedliwości – opieszałości sądów i niesprawiedliwych ich zdaniem wyroków. W przypadku Otwocka mamy zgłoszenia w sprawie trudnej sytuacji szpitala – odpowiedział szef Klubu Poselskiego PiS. Biuro będzie czynne we wtorki i piątki od godz. 17.00 do 19.00, tel. 505 173 996.

Co nurtuje mieszkańców?
Jego słowa potwierdziło spotkanie w „Gałczynie”, gdzie po prezentacji kandydatów PiS na posła i senatora w zbliżających się wyborach głos zabrali mieszkańcy, którzy mogli zadawać gościom pytania. Jako pierwszy uczynił to szef rady miasta Jarosław Margielski. Zapytał on posła Mariusza Błaszczaka, czy są plany ograniczenia kadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów.

– Jest taki projekt w naszym programie i jeżeli będziemy mieli większość, to go uchwalimy, bo uważamy, że jest słuszny. Pojawiają się lokalne kliki, dlatego to jest sposób na przywrócenie kontroli władzy przez społeczeństwo – odpowiedział poseł Mariusz Błaszczak.

Drugie pytanie Jarosława Margielskiego dotyczyło pomocy ze strony parlamentu, jeśli chodzi o kontrolę składowisk odpadów. W tym temacie miejski radny Krzysztof Kłósek zapytał też o projekt ustawy antyodorowej. – Czy jeżeli PiS będzie miało większość, to będzie w stanie podjąć ustawę, która nas ochroni przed smrodem? Obecnie nie jesteśmy w stanie pomóc mieszkańcom, którzy są narażeni na związki odorowe, grzyby i bakterie – mówił przewodniczący komisji rewizyjnej Krzysztof Kłósek.

– Odór jest trudno definiowalny, prawo, które proponowaliśmy, zakładało, że jeżeli ktoś buduje jakąś instalację, uzyskał zgody i wszystkie decyzje, ale się zobowiązał, że to nie będzie uciążliwe, a później okazuje się, że jest inaczej, to samorząd, który wydał zgodę, ma prawo od niej odstąpić. O ile przejmiemy władze, to do tej koncepcji wrócimy. To będzie jedno z naszych pierwszych działań. Sprawa jest niezwykle istotna i ważna – odpowiedział prof. Jan Szyszko.

Radny powiatu Mateusz Rojek, przewodniczący komitetu PiS w Józefowie, zapytał, jak można poprawić sytuację PCZ. Usłyszał, że po pierwsze w drodze niezależnego konkursu trzeba znaleźć odpowiednie osoby, które będą zarządzać szpitalem. Jego celem jest przede wszystkim leczenie, a nie przynoszenie zysku. Należy stworzyć plan potrzeb zdrowotnych, który musi powstać dla całej Polski, ale też poszczególnych regionów i powiatów. – Jeżeli wpiszemy szpital otwocki do takiego systemu, który będzie zaplanowany i odpowiednio finansowany, a szpital będzie oczywiście w rękach fachowców, to będzie miał się dobrze, a co najważniejsze ludzie, którzy do niego przyjdą, będą zadowoleni, bo nie będą czekać w długich kolejkach do specjalistów – zapowiedział dr Konstanty Radziwiłł.

Podczas spotkania mieszkańcy poruszyli też sprawę obowiązku szkolnego dla sześciolatków i problemy emigracji zarobkowej, wyrażając oczekiwanie konkretnych zmian systemowych.

3 komentarze do “Czołowi politycy PiS odwiedzili Otwock

 • 6 października 2015 o 16:26
  Permalink

  głosuje do sejmu na Kukiz lub Korwina, ale do senatu na mec. Giertycha

  Odpowiedz
 • 6 października 2015 o 16:27
  Permalink

  Roman Giertych to mądry i inteligentny człowiek. Mam nadzieje ze uda mu się wygrać i zrealizować to o czym mówi..

  Odpowiedz
 • 10 października 2015 o 13:49
  Permalink

  Większej szui od Gertycha i Tuska nie znam.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.