Wawer przesiądzie się na rowery?

Popularność rowerów miejskich przerosła wszelkie oczekiwania. Dotychczas mieszkańcy Warszawy wypożyczali je ponad pięć milionów razy! W Wawrze nie ma jeszcze stacji Veturilo, ale wkrótce może się to zmienić. Jeśli chcesz, by w dzielnicy powstał taki punkt, koniecznie przyjdź na konsultacje, które odbędą się we wtorek, 6 października.

vel

Warszawa jest jednym z 73 miast biorących udział w Europejskiej Rywalizacji Rowerowej 2015. Ten międzynarodowy konkurs ma zachęcić do codziennego korzystania z roweru jako środka transportu. System Veturilo, który umożliwia wypożyczenie roweru, działa w Warszawie od 2012 r. Okazało się, że popularność rowerów miejskich przerosła wszelkie oczekiwania. Rok temu przybyło 30 nowych stacji i obecnie jest ich już 197. Rowery można w nich wypożyczać od marca do końca listopada, 24 godziny na dobę. – Dotychczas skorzystało z nich już 340 tys. osób, wypożyczając jednoślady ponad pięć milionów razy – informuje Agnieszka Kłąb ze stołecznego ratusza. Turyści przejechali na rowerach miejskich około 11 milionów kilometrów.

Umowa z obecnym operatorem systemu, firmą Nextbike Polska obowiązuje do końca 2016 r. Dlatego już teraz Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie zaprasza do udziału w konsultacjach dotyczących zmian w systemie. W Wawrze nie ma jeszcze stacji Veturilo, gdzie rower można wypożyczyć, ale może się to zmienić. Podczas konsultacji mieszkańcy mogą wskazać m.in. liczbę wypożyczalni i ich lokalizacje.

Zanim Zarząd Dróg Miejskich wybierze nowego operatora, opracowana zostanie koncepcja, wskazująca m.in. zasięg terytorialny systemu, rozwiązania techniczne rowerów i stacji, a także stawki. Uwagi zebrane podczas konsultacji społecznych będą istotnym czynnikiem w opracowaniu tej koncepcji. – Dlatego chcemy zapytać warszawiaków o to, jak udoskonalić system Veturilo w kolejnych latach. Zapraszamy na spotkanie mieszkańców Wawra, Wesołej, Rembertowa i Pragi Południe – informuje Zarząd Dróg Miejskich. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek, 6 października, o godz. 18 w Dzielnicowym Biurze Finansów Oświaty przy ul. Grochowskiej 262 w Warszawie. Konsultacje zakończą się 13 października. Swoje uwagi można także przesłać mailowo pod adresem: veturilo@zdm.waw.pl

Konsultacje dla mieszkańców Wawra, Wesołej, Rembertowa i Pragi Południe odbędą się we wtorek, 6 października o godz. 18 w Dzielnicowym Biurze Finansów Oświaty przy ul. Grochowskiej 262 w Warszawie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.