Logo z tortem na urodziny

Propozycja absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach wygrała ogłoszony przez miasto konkurs na zaprojektowanie logo obchodów 100-lecia Otwocka. Prosty znak graficzny nawiązuje do świeczek na torcie, czy będzie jednak wystarczająco silnie kojarzył się z miastem?

Otock_logo_konkurs

Wiemy już, jak wygląda znak graficzny, który będzie promował imprezy z okazji 100-lecia nadania Otwockowi praw miejskich. To propozycja Moniki Urbaniak z Jaworzna uzyskała największą liczbę punktów od członków zespołu konkursowego, który oceniał nadesłane prace.

– Na projekty czekaliśmy prawie cztery tygodnie, wpłynęło 20 ofert. Po ich otwarciu okazało się, że tylko pięć prac spełnia warunki stawiane w regulaminie, w szczególności warunki dotyczące anonimowości prac, tak żeby zespół mógł wybrać propozycje o najwyższych walorach artystycznych – mówi przewodnicząca zespołu konkursowego, wiceprezydent Otwocka Agnieszka Wilczek.

Oceniając tych pięć prac zwracano uwagę przede wszystkim na ich walory artystyczne (pomysł, komunikatywność, wyrazistość i czytelność) oraz walory graficzne i użytkowe, czyli możliwość wykorzystania logo na różnych materiałach promocyjnych. – Zespół konkursowy podjął decyzję o rozstrzygnięciu konkursu i rekomendował prezydentowi tę pracę jako najkorzystniejszą – informuje wiceprezydent. Obecnie ustalany jest termin spotkania z autorką zwycięskiego logo. Nie wiadomo jeszcze, jaką formę nagrody wybierze: czy pieniądze (dwa tysiące złotych), czy nagrodę rzeczową tej samej wartości.

Jaki był poziom konkursu? – Prace, które podlegały ocenie, były bardzo różne, w szczególności różne były ich walory użytkowe. Wydaje się, że większość z nich była wykonana ręką artystów plastyków, więc to członkowie środowiska, do którego konkurs był dedykowany, odpowiedzieli na nasze potrzeby – tłumaczy Agnieszka Wilczek.

Jubileuszowy znak graficzny ma być wykorzystywany na materiałach promocyjnych, w publikacjach, drukach urzędowych, więc trzeba się do niego przyzwyczaić. – Jeśli rada miasta przyzna pewne środki na zakup materiałów promocyjnych, to zostaną one oznakowane już tym logo – zaznacza wiceprezydent.

One thought on “Logo z tortem na urodziny

  • 9 października 2015 o 21:16
    Permalink

    Jaworzno to nie Górny Slask, a Zaglebie Dabrowskie !

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.