ZŁOMIARZE SPOD OTWOCKA NA DISCOVERY

Już 14 października na antenie Discovery Channel będzie miał premierę program ZŁOMOWISKO PL. Jego bohaterami są pracownicy jednego ze składów spod Otwocka, specjaliści w swoim fachu. Profesja złomiarza to nie jest praca jak każda inna. To styl życia, wyłącznie dla osób o mocnych nerwach.

Złomowisko PL.

 Czteroodcinkowa seria ZŁOMOWISKO PL ukazuje prawdziwe oblicze branży złomu w Polsce.

Kamera Discovery Channel wzięła pod lupę złomowisko Holdmar, znajdujące się przy ulicy Lubelskiej w Wiązownie. Właścicielem przedsiębiorstwa jest Sławek. Początki interesu rozkręcał przewożąc rupiecie wysłużonym Starem. W tej chwili jego firma stała się już maszynką do zarabiania pieniędzy – na kilku hektarach zgromadził 3,5 tysiąca ton żelastwa. Jej wartość szacowana jest w milionach złotych. Mimo to właściciela nigdy nie zobaczymy w garniturze. Sercem złomowiska Sławka jest autokasacja, czyli stacja demontażu pojazdów. Jego pracownicy naprawdę kochają swoje zajęcie, bo w końcu płacą im za… niszczenie. I choć kryzys toczy tę branżę od lat, to ci ludzie wciąż liczą na to, że powrócą jeszcze złote czasy „rdzawego biznesu”.

Zużyte aluminium, stare auta czy przestarzały sprzęt wojskowy – handel złomem, jak udowadnia seria ZŁOMOWISKO PL, przypomina trochę giełdę. Jednak zamiast eleganckich maklerów pod krawatem, mamy tu swojskich detalistów, którzy z kilometra wyczują, ile dany towar jest wart. Czasem na skupie płaci się więcej, czasem mniej. Nieraz wystarczy zapłacić… kieliszkiem denaturatu, innym razem stawka wynosi kilkanaście tysięcy złotych.

W pierwszym odcinku programu ZŁOMOWISKO PL kamera pokaże zmagania złomiarzy z Wiązowny z przewozem ważącego 7 ton wraku autobusu przez miasto, gdzie między innymi napotykają źle oznakowany wiadukt pod którym przejazd może być wyzwaniem. Widzowie przekonają się także krok po kroku, jak wygląda rozbiórka samochodów. Pracownik zakładu, Grzesiek, potrafi poradzić sobie z każdym autem w mniej niż 40 minut.

Premiera pierwszego odcinka programu ZŁOMOWISKO PL już w środę, 14 października, o godz. 21.40 tylko na Discovery Channel.

2 komentarze do “ZŁOMIARZE SPOD OTWOCKA NA DISCOVERY

  • 11 listopada 2015 o 23:13
    Permalink

    szefo pierdoli sie z autobusem jak z jajkiem a załoze sie ze chlopaki by go w 5min zwalili z tej lawety a ten wąsiaty pseudo prezes sie kur…petem chwytakowego przejmuje a nie robotą pewnie sam z odzysku jest jakis gryzipiór albo trep napewno

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.