Wywalczyli 13 medali!

Prawie 200 uczestników wzięło udział w zorganizowanym przez klub Otwock „KO” Team kick-boxingowym turnieju. Gospodarze stanęli na wysokości zadania i zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej, zdobywając 13 medali, w tym cztery złote medale.
Najbardziej emocjonującą walkę turnieju stoczył Mateusz Pietrucha  (z prawej) z Patrykiem Kuryłkiem
Najbardziej emocjonującą walkę turnieju stoczył Mateusz Pietrucha (z prawej) z Patrykiem Kuryłkiem

Już po raz drugi w historii Otwock gościł najlepszych polskich kick-boxerów. Przez całą sobotę, 3 października toczyli oni walki w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. Na matach starli się zarówno juniorzy, jak i seniorzy, a Turniej Pierwszego Kroku przyciągnął również rzeszę zawodników, dla których występ w Otwocku był pierwszą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności podczas sportowej rywalizacji.

Wojownicy i sędziowie

W przerwie trener „Bolek“ Nowak daje cenne instrukcje  swojej podopiecznej Justynie Skoczek
W przerwie trener „Bolek“ Nowak daje cenne instrukcje swojej podopiecznej Justynie Skoczek

Jedną z najlepszych walk turnieju stoczył Mateusz Pietrucha. Najpierw pokonał Patryka Mocha, zawodnika warszawskiej Palestry, a w kolejnej walce starł się ze swoim odwiecznym rywalem Patrykiem Kuryłkiem z zaprzyjaźnionego klubu MKS Wicher Kobyłka.

– Chłopaki znają się doskonale, często razem trenują. Dali prawdziwy pokaz kick-boxingu. To była piękna, techniczna i bardzo emocjonująca walka – ocenia trener klubu Otwock „KO” Team oraz organizator zawodów Bolesław „Bolek” Nowak.

Łukasz Kulma i Piotr Święch startowali w tej samej kategorii wagowej – 69 kg. Stoczyli kilka trudnych walk, ale w półfinałach trafili na siebie. W bratobójczym starciu wygrał Kulma, otwierając sobie drogę do walki finałowej.

Ze świetnej strony pokazała się również Justyna Skoczek. Stoczyła walkę z mistrzynią świata Dorotą Godziną.

– Więcej nauki można wyciągnąć z przegranej z doświadczonym przeciwnikiem niż z oklepania jakiegoś słabeusza. Pragnę też pogratulować wszystkim zawodnikom, bo dali z siebie wszystko i pokazali, że drzemie w nich duch wojownika – podsumował otwocki trener.

W zawodach wzięły udział także Aneta Kaczmarczyk i Elżbieta Gerc. Tym razem jednak nie stanęły w szranki na matach, ale zajęły się sędziowaniem.

– Aneta ma kontuzję kolana i chwilowo jest wyłączona z walk, a Ela nie ma już czasu, by ćwiczyć regularnie. Ważne jest jednak to, że ich przygoda z kick-boxingiem nadal trwa. Zrobiły kursy sędziowskie i cały czas są z nami – dodaje trener „Bolek” Nowak.

Walka, a nie mordobicie
Zawody organizowane przez Otwock „KO” Team to nie tylko emocje związane z turniejem i pokaz pierwszorzędnej organizacji. To przede wszystkim klimat.

– Stary, wejdź do środka, poczuj tę atmosferę! Tu nie chodzi o oklepywanie się po mordach czy wyścig po medale. Właśnie ten turniej odkrywa w zawodnikach to, co często umyka im na większych imprezach: prawdziwego, sportowego ducha walki – powiedział w przerwie zawodów trener kadry narodowej juniorów Grzegorz Engel z klubu MKS Wicher Kobyłka.

Kto nie był, niech żałuje, ale… nic straconego! Ze wstępnych rozmów wiceprezesa Polskiego Związku Kick-boxingu i prezydenta Otwocka Zbigniewa Szczepaniaka wynika, że za rok Otwock ma szansę znów stać się areną walk tej pięknej dyscypliny sportu.

Podziękowanie: Organizatorzy turnieju dziękują za pomoc w organizacji: Otwockiej radzie miejskiej i prezydentowi miasta Zbigniewowi Szczepaniakowi, dyrektor ZSE-G Apolonii Żołądek za udostępnienie hali sportowej, Teresie Śliwie z Gimnazjum nr 3 za udostępnienie sali do przeprowadzenia weryfikacji wagowej i lekarskiej, firmie Brachole za wsparcie i świetne koszulki oraz całej rzeszy ludzi, dzięki którym turniej się odbył.

Łukasz Kulma (pierwszy z lewej) i Piotr Święch (z prawej) na podium
Łukasz Kulma (pierwszy z lewej) i Piotr Święch (z prawej) na podium

Wyniki zawodników „KO”:

Puchar Polski
Mateusz Pietrucha     jun.     57 kg, srebro
Łukasz Kulma     sen.     69 kg, srebro
Piotr Święch     sen.     69 kg, brąz
Igor Skrzyszowski     sen.     63 kg, 6. miejsce
Mateusz Pietrucha     sen.     57 kg, brąz
Justyna Skoczek     sen.     55 kg, srebro
Justyna Skoczek     sen.     60 kg, srebro

Masters Cup
Przemysław Całka     jun.     74 kg, złoto
Anna Warejko     sen.     65 kg, złoto
Aneta Święch     sen.     55 kg, złoto
Krzysztof
Baranowski     sen.    89 kg, brąz
Szymon Jędral     sen.     89 kg, 5. miejsce
Maciej Smolak     sen.     84 kg brąz
Krystian Pietrucha     sen.     63 kg, złoto
Anna Warejko     sen.     70 kg, srebro

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.